Google Sanat ve Kültür uygulamasını yayınladı!

0
150

Google tarafından yeni bir uygulama yayınlandı: Sanat ve Kültür.

Google sanat severler için yayınladığı uygulama sayesinde kullanıcılar çeşitli sanat ögelerini inceleyebilir, 850’den fazla müzeyi gezebilir ve dünya genelindeki organizasyonları takip edebilirler.

Uygulama sayesinde yüzlerce müzeyi 360° panoramik olarak gezebilirsiniz. Bunun yanı sıra çeşitli sanat ve kültür ögelerinin açıklamalarını okuyabilir ve tarihleri hakkında çeşitli bilgilere sahip olabilirsiniz. Bunun yanı sıra bir eşyanın farklı yıllarda nasıl göründüğünü görebilmeniz mümkün. Yani örnek verecek olursak, bir sandalyenin 1940, 1950, 1960 gibi farklı yıllarda nasıl göründüğünü öğrenebilirsiniz.

Sanat ve Kültür

Uygulamada yer alan müzeler, Google Kültür Enstitüsü (Google Cultural Institute) ile iş birliği yapmış müzelerdir. Bu yüzden 850’den fazla müze arasında aradığınız müze olmayabilir.

Bir sanat sever olarak ülkemizde sanatsal faliyetler hakkında ne düşünüyorsunuz? Sanatsal ve kültürel faliyetleri ve organizasyonları takip ediyor musunuz? Bu organizasyonlar için Android cihazınızda kullandığınız başka uygulamalar var mı? Bu uygulamaları yorum olarak belirtebilir ve diğer sanat severlerin de bu uygulamaları öğrenebilmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Uygulamanın şu an ülkemizde kullanılmadığı belirtelim. Ancak uygulamaya ait .apk dosyasını çeşitli yöntemlerle indirebilirsiniz. Mesela sitemizdeki bu konu işinizi görebilir. Uygulamada şu an birçok kullanıcı tarafından rapor edilmiş çok sayıda küçük sorunu bulunmaktadır. Ancak yeni güncellemelerle Google bu sorunları giderecek ve ileride de bu uygulamayı ülkemiz kullanıcılarının indirebilmesini de sağlayacaktı.

Google Arts & Culture
Google Arts & Culture
Developer: Google LLC
Price: Free

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz