Google Play Store’dan Uygulama Nasıl İndirilir?

0
807

Ders-Noktası

Google Play Store, Android cihazların vazgeçilmezidir. Google Play Store’da yer alan uygulamalardan bazıları ücretsizken bazıları ise ücretlidir. Bu rehberimizde Google Play Store’dan nasıl uygulama indirebileceğinizi anlatıyoruz.

Google Play Store’a girdiğinizde karşınıza gelen “Google play” yazılı bölüme veya Uygulamalar tıklayıp karşınıza gelen ekranda arama butonuna tıklayarak indirmek istediğiniz uygulamayı yazın.

Ders-Uygulama-İndir-1 Ders-Uygulama-İndir-2

Ücretsiz Uygulamalar

İndirmek istediğiniz uygulamayı bulduğunuzda uygulamanın sayfasındayken “YÜKLE” butonuna tıklayın. Karşınıza uygulamanın izinleri gelecektir. Bu izinleri okumadan herhangi bir uygulama yüklemenizi kesinlikle önermiyoruz. İzinleri okuduktan sonra “KABUL ET” butonuna tıklayın ve işlemin tamamlanmasını bekleyin.

Ders-Uygulama-İndir-3 Ders-Uygulama-İndir-4

Ücretli Uygulamalar

Google Play Store’dan bulduğunuz uygulama ücretliyse, uygulamanın sayfasındayken uygulamanın ücretine tıklayın ve karşınıza gelen uygulama izinlerini okuyun. Uygulamanın izinlerini onaylıyorsanız “KABUL ET” butonuna tıklayın.

Ders-Uygulama-İndir-5 Ders-Uygulama-İndir-6

Kabul ettikten sonra ödeme işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. “DEVAM ET” butonu ile devam edin ve kredi kartınızı girin, varsa kodunuzu kullanın.

Burada bir bilgi vermek istiyoruz, Google Play Store “bankamatik” kartlarını kabul etmemektedir. Ya kredi kartı ya da ininal ön ödemeli kart kullanmak zorundasınız.

Ders-Uygulama-İndir-7 Ders-Uygulama-İndir-8

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz