Google Play Store Tamamen Yenilendi!

0
174

Zaman zaman güncellenen Android’in uygulama mağazası Google Play Store bu sefer baştan aşığı yenilendi.

intro

Google, son dönemde kullanıcılardan olumsuz yorumlar almış olacak ki kolları sıvamış bulunuyor. Çünkü bu sefer Play Store komple yenileniyor diyebiliriz. Google Play Store hiç olmazsa ayda bir kere güncelleme alıyor, bu güncellemeler ile de gelişimine devam ediyordu. Ancak ne var ki beklenen arayüze henüz sahip olabilmiş değildi. Bunu Google’ın Android‘e yeterince önem vermemesine ya da kullanıcıların Google’dan daha iyi işler beklemesine bağlayabilirsiniz. Ancak şuan mobil sektörde ikinci durum daha olası duruyor. Çünkü Google, sadece piyasaya sürülen cihaz başına aldığı para kadar-korsan piyasaya rağmen-Play Store‘dan da kazanıyor. Ne var ki Google artık beklenen hareketi yaptı ve Google Play Store’u yenilediklerini duyurdu.

Güncellemeyi Google Plus hesabı üzerinden haber veren Google’ın ürün tasarımcısı Kirill Grouchnikov Play Store’un yeni arayüzü ile ilgili görsellere de yer vermeyi unutmadı.

https://plus.google.com/+KirillGrouchnikov/posts/N6ouFWSbjFN?pid=6205946032457559394&oid=108761828584265913206

Şimdiki mağazadan farklı bir karşılama ekranını ile açılan Google Play Store’da Oyun ve Uygulamalar bir bölümde; Filmler, Kitaplar, Gazetelik ve Müzik ise farklı bir bölümde bulunuyor. Bu durum da kullanıcıların aradıklarını daha kolay bulmalarını sağlıyor. Üst bölümde ise yeni çıkan, güncellenen veya popüler olan uygulamalar büyük görseller ile öne çıkacak şekilde yer alıyor.

Güncellemenin ne zaman verileceği hakkında bir bilgi olmamasına karşın kısa sürede tüm cihazlar için yayınlanacağını tahmin ediyoruz.

Siz bu değişim hakkında ne düşünüyorsunuz? Gereklimiydi yoksa şimdiki hali daha mı güzeldi?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz