Google Play Store Güncellendi! (6.2)

0
621

Bizi 6.2 sürümüne çıkaran Google Play Store’un yeni bir güncellemesi yayınlandı. Yeni güncelleme ile bazı değişiklikler göze çarpmakta. Yeni güncelleme ile artık Play Store, Gmail mesajlarınızı kullanarak çeşitli uygulama önerilerinde bulunacak. Bunun yanı sıra gezinme çekmecesinde küçük değişikliklerin yapıldığını söyleyebiliriz. Bu değişikliklerle pek ilgilenmiyorsanız konumuzun sonunda yeni güncelleme ait .apk dosyasını bulabilirsiniz.

Biraz yeni ne var, ondan bahsedelim. Bu sürümdeki en önemli yenilik Ayarlar’a eklenen ve Gmail hesabınızdaki seyahat planlarınıza göre uygulama önerisi yapması için Google’a izin vermenizi sağlayan bir seçenek. Peki bu ne anlama geliyor? Bir uçak bileti rezervasyonu yaptıktan sonra rezervasyonunuzu takip etmeniz için bir havayoluna ait uygulamayı öneriyor. Belki yabancı bir ülkedeyseniz dil öğrenme veya çeviri uygulamalarını öneri olarak alacaksınız.

 

Play Store 6.2 - 1

Bulunduğunuz yere göre öneri almak gerçekten de güzel bir fikir olabilir. Ancak bazı arkadaşlarımız bunun gizlilik ihlali olduğunu düşünebilir. Böyle düşünen arkadaşlarımız, Play Store uygulamasında Ayarlar -> Kullanıcı denetimleri başlığı altında “Gmail’deki seyahat planlarını kullan” seçeneğini devre dışı bırakabilirler. Bu seçenek varsayılan olarak etkin bir şekilde karşımıza çıkmaktadır. Bunun da bilgisini verelim.

Bunun yanı sıra gezinme çekmecesinde küçük değişiklikler gözümüze çarpmakta. Sol taraftaki eski sürümden bir görüntü, sağ taraftaki ise yeni sürümden bir görüntü olduğunu belirtelim. Kod Kullan ile ilgili simge değişikliğinin yanı sıra simgelerin renkleri biraz daha açık renkte. Ayrıca İstek listem, İstek listesi olarak değiştirilerek yeri Kod Kullan ile değiştirilmiş.

Play Store 6.2 - 2

Yeni güncellemeye ait .apk dosyasını bu bağlantıdan indirebilirsiniz. Yeni güncelleme hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz