Google’ın daha önceden belli bölgeler için kullanılabilir durumda olan film servisi Google Play Filmler resmi olarak ülkemizde kullanıma sunuldu.

Sizlere daha önce burada ülkemiz için yayımlanmayan Google Play uygulamalarını nasıl kullanabileceğinizi aktarmıştık. Daha önceden Google Play Filmler uygulamasını indirmek istediğinizde “Bu öğe ülkenizde kullanılamıyor” şeklinde bir uyarıyla karşılaşıyodunuz. Artık bu tür bir işleme gerek kalmadan Google Play Filmler uygulamasını kullanabilme imkanınız var.  Böylelikle en beğendiğiniz filmleri güvenilir bir kaynaktan satın alarak ya da kiralayarak izleyebileceksiniz.

Aşağıdan indirebileceğiniz uygulamayı yüklediğinizde en popüler filmlerin satın alma ve kiralama fiyatlarını göreceksiniz. Bir filmi kiraladığınızda belirli bir süre izleme hakkınız varken satın alarak daha sonra istediğiniz zaman izleme imkanına sahip olursunuz.

play filmler

Film ücretlendirmesinin kaliteye göre değiştiği Google Play Filmler uygulamasında kiralama fiyatları genellikle düşük çözünürlüklü SD filmler için 3-4 TL arasında değişirken HD filmlerde 5-6 TL gibi bir fiyatlandırma mevcut. Satın alınan filmlerde ise bu fiyat kaliteye göre 17 ve 19 TL arasında değişiyor. Örnek olarak Marslı filmini 3.99 TL den kiralayabilir ve 16.99 TL gibi bir ücret ödeyerek de filmi tamamen satın alabilirsiniz.

Google TV
Google TV
Developer: Unknown
Price: Free

Google Play Flmler uygulamasını kullanıyor musunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz