Google Maps için internet ihtiyacına son!

0
196

564437a367b0a97048d89451

Google Maps’in Android sürümü, çevrimiçi haritalarda arama ve yol tarifi işlevleriyle güncellendi.9.17 sürümüne ulaşan popüler harita uygulaması, internetin ulaşamadığı yerlere haritaları götürmeye odanlanıyor.

Google Maps’in kullanımı genel olarak kolay olsa da haritaları indirmek için biraz uğraşıyorsunuz. Maps gibi tüm şehirleri bir defada indirmek yerine, Google Maps’te öncelikle arama yapmanız ve bölgeye odaklanmanız gerekiyor ve indirebildiğiniz alan, çok daha küçük. Google Maps’in geliştirilmesi gereken bir diğer nokta, indirdiğiniz bölgeler güncellendiğinde size yenilikleri almanız için uyarı göstermemesi.

564437a867b0a97048d89453

Ancak yeni sürüm, internet bağlantısı olmadan da çevrimdışı haritalarınız üzerinden yol tarifi yapabiliyor. Eskiden yalnızca bakabildiğiniz çevrimdışı haritalarda şimdi yol tarifi alabiliyor, arama yapabiliyor ve yerler hakkında faydalı bilgiler edinebiliyorsunuz.

Özellikle yurt dışına giden, internet sorunu yaşayan ve adres bulmakta zorlanan Android kullanıcıları için işe yarar bir güncelleme olduğunu belirtelim. Ayrıca mobil verilerini başka türlü harcamak isteyen kullanıcılar için de bulunmaz bir nimet olduğunu söyleyebiliriz. Şu an sahip olduğunuz mobil ağ paketi size yetiyor mu? Neden harita için internet paketinizi harcayasınız ki? 🙂 Umarız 4.5G ile internet paketlerimizin hızlarının yanında kotaları da artar.

Android’deki Google Maps’e kademeli olarak sunulan güncelleme, Google’a göre yakında iOS’a da sunulacak. Yani Apple kullanıcıları da çevrimdışı özelliğinden sorunsuz bir şekilde yararlanabilecek. Firma, yolumuzu bulmayı kolaylaştıracak başka çevrimdışı işlevlerin de sunulacağının sözünü veriyor.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz