Google Allo Hakkında Bilmeniz Gerekenler

0
705

Google’ın geliştirdiği yeni mesajlaşma uygulaması Google Allo hakkında bilmeniz gereken herşey bu yazımızda.

Google geçtiğimiz günlerde WhatsApp gibi popüler mesajlaşma uygulamalarına rakip olacak mesajlaşma uygulamasını hem Android hem de iOS kullanıcıları için sunmuştu. İlgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Bu uygulama hakkında bilmeniz gereken bazı bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Google Allo indirme ve kurulum

Daha önce Google Allo uygulamasını indirmediyseniz hem Android hem iOS için aşağıdaki bağlantıdan kullanarak indirebilirsiniz. Google Allo’ya telefon numaranızı girerek kaydolabilirsiniz.

Google Allo ve kısa mesajlar

Google Allo, Hangouts uygulaması yerine geçmez. Telefonunuzda varsayılanan SMS uygulaması olarak belirlenip sms ile mesajlaşma servisi olarak ayarlanamaz. Ancak telefonunuzdaki kişileri davet ettiğinizde Allo üzerinden konuşabilirsiniz. Google Allo, WhatsApp gibi internet bağlantısı gerektiren bir mesajlaşma uygulamasıdır.

Google Allo, mesajlaşma servisine web sitesi üzerinden hiçbir şekilde erişim mümkün değildir. Çünkü Google Allo sadece mobil cihazlar için geliştirilmiş bir mesajlaşma servisidir. Google Allo kayıt için telefon numaranızı girmeniz gerekli olup, servisi sadece bir cihazda kullanabilirsiniz. Google zamanla uygulamaya daha fazla işlevsellik ekleyecektir.

Google Allo özellikleri

Google Allo’nun en dikkat çeken özelliği ise yazdığınız mesajlara göre Google size çeşitli bilgiler sunabilir olması. Mesela yemekler ile ilgili konuştuğunuzda size en yakın restaurantı haritalar servisi yardımıyla önerebilir. Bunun yanı sıra çeşitli emoji desteği ve bir fotoğrafı göndermeden önce uygulama üzerinden çeşitli yazılar yazabilirsiniz.

Google Allo seyahat

Google Allo ana telefon numaranıza bağlı olur. Yurt dışında Allo hizmetini herhangi bir sorun olmadan kullanmaya devam edebilirsiniz. Aynı numara ile başka cihazda aktif olmadığı sürece bu hizmeti kullanabilirsiniz. Google Allo hizmetini sadece bir cihazda kullanabileceğinizi tekar hatırlatalım.

Google Allo hakkında ne düşünüyorsunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz