Gezginler İçin Uygulamalar

0
1054

gezgin

Gezmeye karar verdiniz, Türkiye’de veya dünyada gidilecek yerleri araştırıp bir yol haritası çıkarttınız, kalacağınız yerleri ayarladınız, uçak, otobüs veya tren biletini aldınız. Geriye ne kaldı? Çantanızı sırtlayıp yola koyulmak. 🙂

Gezmeyi sevenler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda ihtiyacınız olabilecek tüm uygulamaları bulacağınızı düşünüyoruz. Bu yazımızı zaman zaman güncelleyeceğiz bu yüzden takibi bırakmayın. 🙂

Bu yazımızda uygulamaların ne işe yaradıklarını kısaca belirteceğiz, ancak hepsini tek tek Uygulama ve Oyunlar bölümümüzde detaylı olarak işleyeceğiz. Hadi başlayalım.

 

Rail Planner Eurail/InterRail

Avrupa’yı trenle gezmeye karar verdiniz, dolayısıyla tren saatleri sizin için önemli. Tüm Avrupa’yı içeren tren saatlerini de bu uygulama sayesinde öğrenebilirsiniz.

Rail Planner  Eurail/Interrail
Rail Planner  Eurail/Interrail

Booking.com

Gezdiğiniz şehirde bir tanıdığınız yoksa veya kamp yapmayı düşünmüyorsanız yatacak yer arıyorsunuz demektir. Hotel veya hostel farketmez bu uygulama ile kolaylıkla bulabilir ve rezervasyon yapabilirsiniz.

Couchsurfing Tavel App

Hotel yerine gittiğiniz şehrin vatandaşlarının evlerinde kalmak, onlarla sohbet etmek ve yeni insanlarla tanışmak istiyorsunuz. Bu uygulama ile dünya genelinde evlerini gezgincilere açan kişileri bulabilirsiniz.

Couchsurfing Travel App
Couchsurfing Travel App

TripAdvisor Hotels Flights

Gezmek için çıktınız ama nerelere gideceksiniz? Bulunduğunuz şehirde gidilecek yerleri keşfedin ve başkalarının bu yerler hakkında yorumlarını okuyarak gezinizi şekillendirin. Ayrıca hoteller, uçuşlar arayıp satın alma işlemleri yapabilir ve araç kiralayabilirsiniz.

Skyscanner – Tüm Uçuşlar

Zamandan tasarruf etmek için uçakla yolculuk etmek istiyorsunuz ve dolayısıyla ucuza uçak bileti bulmanız gerekiyor. Bunun için Skyscanner uygulamasına güvenebilirsiniz.

BlaBlaCar, Trusted Ridesharing

Gitmek istediğiniz şehre uygun fiyatla, yolu bilen biriyle, sohbet ederek ve araçla gitmek istiyorsunuz. Araçla yolculuk yapan kişileri bulun ve araçta yerinizi ayırtın.

BlaBlaCar - Yolculuk Paylaşımı
BlaBlaCar - Yolculuk Paylaşımı

rentalcars.com Car hire App

Eğer kalabalıksanız araç kiralayarak gezmek, sizin için gerçekten çok uyguna gelir. En uygun fiyatlarla araç kiralayabileceğiniz bu uygulama ile havalimanı veya şirket gibi aracınızı almak istediğiniz yeri dahi seçebiliyorsunuz.

Rentalcars.com Car hire App
Rentalcars.com Car hire App

Hostelworld.com – Hostels

Sadece Hostel arayıp rezervasyon yaptırmak isteyenlere hitap eden bu uygulamada diğer gezginlerin Hostel hakkında yorumlarını da okuyabilir ve ona göre karar verebilirsiniz.

TouristEye – Travel Guide

Bir ülkede gezilecek şehirleri, o şehirlerde gidilecek yerleri ve hatta diğer kullanıcıları takip ederek onların gittikleri yerleri, onların önerilerini merak ediyorsunuz. Bu uygulama ile hepsi mümkün.

The app was not found in the store. 🙁

momondo – Ucuz Uçuşlar ve Oteller

Uçak bileti bulma konusunda başarılı uygulamalardan bir tanesi olan momondo, yüzlerce havayolu şirketinde arama yaparak size en ucuz en uygun fiyatı gösteriyor. Ayrıca gideceğiniz yerlerde otel bulma konusunda çok iyi. Tasarımını da ayrıca beğendiğimizi söylemek istiyoruz. 🙂

Uçak Bileti ve Oteller momondo
Uçak Bileti ve Oteller momondo
Developer: momondo
Price: Free

WiFi Map – Passwords

Gezerken çevrenizdeki mekanların kablosuz ağ şifresini gösteren bu uygulama belki de siz gezginler için vazgeçilmezler arasında olacak. Bu uygulamayla ilgili hazırladığımız detaylı yazıya bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz