Galaxy S7’nin suya karşı dayanıklı olacağı doğrulandı!

0
212

Galaxy S7 Su Dayanıklılığı

Samsung yayınladığı video ile Galaxy S7’nin suya dayanıklı bir tasarıma sahip olduğunu doğruladı.

21 Şubat 2016 tarihinde Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılacak olan Samsung Galaxy S7 ile ilgili heyecanlı mısınız? Daha önce bu yazımızda Galaxy S7 hakkında konuşmuştuk ve yazımızın bir bölümünde suya karşı dayanıklılıktan bahsetmiştik. Samsung birkaç gün önce yayınladığı video ile Galaxy S7’nin suya karşı dayanıklı olacağını doğrulamış oldu.

Suya karşı dayanıklılık veya su geçirmezlik özelliği S serisinin 2014 yılındaki amiralinde yani Galaxy S5 cihazında karşımıza çıktı. Ancak bu özellik nedense Galaxy S6’da yer almamış ve kullanıcılar tarafından Samsung eleştiriler yağmuruna tutulmuştu. Tabi sadece su geçirmezlik değil, Galaxy S5’teki birkaç özelliğin Galaxy S6’da olmaması eleştiri oklarını Samsung’a çevirmişti. Samsung bunu göz önünde bulundurarak su geçirmezlik özelliğini Galaxy S7’ye tekrar ekledi. Diğer özellikler hakkında henüz kesin bilgilerin bulunmadığını bir not olarak belirtelim.

Aşağıdaki videoda Samsung, yağmurlu bir günde ormanda suya karşı dayanıklı tasarımını gösteriyor. Ayrıca S Health’in tekrar aramızda olacağını doğruluyor. Ayrıca herhangi bir özel kılıf olmadan kullanılan kablosuz şarj özelliğini de videoda açıkça görebiliyoruz.

Sonunun “This is the next level” olarak biten videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Samsung Galaxy S7 ve S7 edge cihazlarını 21 Şubat tarihinde Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtacak. Burada bahsetmiş olduğumuz özelliklere ek olarak Samsung’un çok sayıda özellik sunması bekleniyor. Ayrıca basınca duyarlı bir ekranın da bizi beklediğini belirtelim.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz