Galaxy S7 ve Glaxy S7 Edge’in Fiyatı Belli Oldu!

0
676

Samsung’un uzun süredir beklenen amiral gemisi modelleri Galaxy S7 ve S7 Edge telefonlarının fiyatları açıklandı.

Samsung-Galaxy-S6-Edge-vs-S6-Edge-Plus-3

Samsung’un yeni amiral gemisi modelleri Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge hakkında uzun süredir gelen bilgiler sonucunda teknik özellikleri netleşti. Sizlere daha önce burada Galaxy S7’nin hangi özelliklerle geleceğini paylaşmıştık. Cihazın teknik özellikleri hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ederken fiyat konusunda da yeni bir haber geldi.

Buna  göre Galaxy S7’nin 32 GB modeli 700€ (2.250 TL)’dan, Galaxy S7 Edge 32 GB modeli ise 800€ (2580 TL)’dan satışa sunulacak. Her iki modelin de 64 GB‘lık modelleri 70-80€ daha pahalı olması bekleniyor. Ülkemizdeki satış fiyatlarına vergileri de ekleyince daha yüksek fiyata satılacaktır. Şunu da belirtelim bu fiyatlar Samsung tarafından resmiyet kazanmadı. Şubat 2016’da tanıtılması beklenen cihazların kesin fiyatları da bu tarihte belli olacak.

Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge modellerinin teknik özelliklerine de son bir kez daha deyinecek olursak:

Samsung Galaxy S7’de Touch Force teknolojisiyle desteklenen 5.1 inç büyüklüğünde Quad HD ekran bulunuyor. Exynos 8890 ve Snapdragon 820  gibi iki farklı işlemci kullanılacak olan Galaxy S7’de, 4GB RAM bulunacak. Arka yüzünde f/1.7 diyafram genişliğine sahip 12.2 MP ve ön yüzünde 5 MP kamera bulunacak. Megapiksel seviyesini düşük bulduysanız fotoğraf kalitesinin sadece çözünürlük ile sınırlı olmadığını söyleyelim. Yani bu 12 MP kamera çok iyi işler çıkaracak şekilde yapılmış.  Suya ve Toza karşı korumalı olan Galaxy S7’de micro SD kart desteği ve yeni nesil bağlantı portu USB Type-C kullanılacak.

Kavisli 5.5 inç Quad HD ekran ile gelen Galaxy S7 Edge modelinin Galaxy S7’den diğer bir farkı ise pil kapasitesi. Galaxy S7’de 3.000 mAh batarya kullanılırken, Galaxy S7 modelinde 3.600 mAh kapasiteli batarya kullanılacak.

Samsung Glaxy S7 ve Galaxy S7 Edge modellerinin fiyat ve teknik özellikleri bu şekildeydi. Siz bu fiyatlar hakkında ne düşünüyorsunun. Ülkemizde satışa sunulduğunda almayı düşünüyor musunuz? Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz