Galaxy S7 Hangi Özelliklerle Gelecek?

4
288

Akıllı telefon devi Samsung sık sık tanıttığı yeni cihazlarla gündeme geliyor. Bu telefonlardan biri de Samsung’un amiral gemisi modellerinden Galaxy S7 olacak. Peki Galaxy S7 ile birlikte gelmesi muhtemel olan özellikler neler?

Samsung-Galaxy-S71

Samsung Galaxy S6 ve devamında çıkardığı Galaxy S6 Edge ve Note 5 modelleri ile ciddi satış rakamlarına ulaştı. Şirket önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde tanıtımı yapmayı pilanladığı  Galaxy S7 modeli ile de pazardaki yerini korumak istiyor. Bu yüzden çalışmalara hız vermiş görünüyor. Çünkü haberlere göre Galaxy S7 tam anlamıyla efsane sayılabilecek özelliklerle gelecek. Bu özelliklerin başında Samsung’un en büyük rakibi Apple’ın, Iphone 6S modeli ile kullanıcıların hizmetine sunduğu 3D Touch özelliğinin benzeri olan ClearForce teknolojisi bulunuyor. Apple’dan böyle bir hamle gelince Samsung’un karşı atağa geçmesi elbette sürpriz değil. Şimdi gelin diğer özelliklerle birlikte Samsung’un Galaxy S7‘de sunmayı planladığı yenilikleri inceleyelim.

1.      Cynaptics Clearforce

Huawei-Mate-S

Geçtiğimiz hafta Synaptics şirketi yeni dokunmatik ekran teknolojisi ve algoritması tanıttı. Bu özelliklerin başında da ClearForce teknolojisi geliyor. Bu teknoloji ile telefonumuzun ekranı basıncı algılayarak ne kadar sertlikte dokunduğumuzu algılıyor ve ona göre yanıt veriyor. Galaxy S7, Synaptics ClearForce ile şunları yapabilecek.

 • Farklı hızda ekran kaydırabilme
 • İmaj yakınlaştırma ve uzaklaştırma
 • Fonksiyon çeşitlendirme ve seçme
 • Daha iyi oyun kontrolleri
 • Kilitleme ve uyandırma seçeneklerini çeşitlendirebilme
 • Sağ tuş ve içerik menüsü özelliği
 • Basınca göre çizim kalınlığı ayarlayabilme
 • Büyük harf ve sembol seçim kolaylığı
 • Basınç algılama özelliği ile resim düzenleme(Aydınlık-Karanlık bölüm seçimi gibi.)

https://m.youtube.com/watch?v=g9lcaL-UqIk

 

 2.    USB Type-C

profilel-r-copy-1

Gelen diğer haberlere göre Galaxy S7 gelişmiş bağlantı portu teknolojisi olan USB-C özelliği ile beraber gelecek. USB-C portu uyumlu kablo ve adaptörle daha hızlı veri aktarımına imkan tanıyor. Android 6.0 Marshmallow sürümü ile desteklenen bu özellik Galaxy S7’de kendisine yer bulacak.

3.    Üç Farklı İşlemci

qualcomm-snapdragon-800-gaming

Samsung ürettiği bazı akıllı telefonlarında bölgeye göre farklı işlemci kullanabiliyor. Bazı bölgelerde Exynos işlemciye yer verilirken bazı bölgelerde satılan modellerde ise Snapdragon görülebiliyor. Benzer bir durum Galaxy S7 modelinde de görülecek gibi. Genellikle Samsung cihazları ile gündeme gelen SamMobile isimli internet sitesinin haberine göre Galaxy S7 modeli 3 farklı sürüm ile piyasaya çıkacak. Bu sürümlerin her birinde farklı işlemci kullanılacak. İşlemci tipi dağılımının ise bölgelere göre şu şekilde olması planlanıyor.

 • Amerika ve Çin: Qualcomm Sapdrogon 820
 • Avrupa, Güney Kore ve Japonya: Exynos 8890(M1)
 • Hindistan: Exynos 7422

Türkiye’de Avrupa bölgesine dahil olduğu için ülkemizde satılan Galaxy S7 modelinin Exynos 8890 işlemci ile birlikte geleceğini tahmin ediyoruz.

4.  Yeni Tasarım

Samsung-Galaxy-S6-design-hasan-kaymak-7

Galaxy S7’nin tasarımının nasıl olacağı şuan için kesinleşmiş değil ancak Galaxy S6 Egde ve Note 5 modellerinde yeni ekran tipleri deneyen Samsung’un, Galaxy S7‘de tamamen farklı bir ekran tipi kullanması bekleniyor. Bu beklenti ile tasarımcılar tarafından da Galaxy S7 için konsept çalışmaları gelmeye devam ediyor.

 

Samsung Galaxy S7’de gelmesi muhtemel özellikleri başlıca aktardık. Bunun dışında cihazın 4GB RAM ve 24MP kamera ile piyasaya sürüleceği gelen dedikodular arasında. Cihazın satışa hangi fiyat üzerinden sunulacağı hakkında birşey söylemek için ise çok erken.

4 YORUM

  • Teknik olarak hemen hemen aynı özelliklere sahipler. Ancak Exynos 8890 daha piyasaya sürülmediğinden dolayı böyle bir karşılaştırma yapmak için çok erken.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz