Galaxy S6 için ilk AOSP rom yakında!

0
289

S6_S6-Edge

Eğer araştırdıysanız Samsung Galaxy S6 için herhangi bir AOSP rom olmadığını fark etmişsinizdir. O zaman sevineceğiniz bir haber verelim.

AOSP rom dedik ama Android dünyasında yeni olan arkadaşlarımız AOSP teriminin ne olduğunu bilmiyor olabilirler. AOSP teriminin anlamını bilmeyen arkadaşlarımız bu bağlantıdan bilgi edinebilirler.

Samsung’un mevcut kullanıcı arayüzü Touchwiz’i bazı kullanıcılar çok şarj tükettiği, tam performans sağlamadığı ve özellikleri az gibi çeşitli nedenlerden dolayı beğenmemektedirler. Bu nedenle Touchwiz’den kurtulmak isteyen kullanıcılar AOSP romları araştırmakta ve cihazlarına yüklemeye çalışmaktadırlar. Malesef AOSP romlar tüm cihazlar için mevcut değil.

xda-developers topluluğundaki geliştiriciler Samsung Galaxy S6 için AOSP romu portlamayı başardılar. Peki bu AOSP rom hangisi sizce? Tabi ki CyanogenMod. Ayrıca CyanogenMod romları hakkında bilgi almak isterseniz bu bağlantıdaki konumuzu inceleyebilirsiniz.

Her ne kadar geliştiriciler romu portlamayı başarsalar da şu an roma ait bağlantıları sadece test etmek amacıyla belirli kişilerle paylaşmış durumdalar. Romun mevcut durumunu size anlatmamız gerekirse bebeğin emeklemesi olarak düşünebilirsiniz. Geliştiricilerin bu konuda ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını söyleyebiliriz.

Rom sorunsuz bir duruma geldiğinde diğer Galaxy S6 Edge, S6 Edge Plus ve Note 5 cihazları için de başarılı bir şekilde portlanabilecek.

Aşağıdaki videoda Samsung Galaxy S6 üzerinde CyanogenMod romunun açılış videosunu izleyebilirsiniz.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Samsung Galaxy S6 için CyanogenMod romu sorunsuz bir hale geldiğinde cihazınıza yükler misiniz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz