Galaxy S5’in 10 Gizli Özelliği

1
2125

Birçok kişi, TouchWiz arayüzünün fazla abartıldığına dair ortak bir görüşe sahiptir. Çizginin hangi tarafında olursanız olun, Samsung Galaxy S5 ile ortaya çıkan TouchWiz arayüzü sizin bildiğinizden daha fazla özelliğe sahiptir. Samsung, birçoğumuzun bildiği veya bilmediği 10 özelliği ayrıntılı olarak açıkladı. Galaxy S5’inizi elinize alın ve dalışa hazırlanın:

1. Bir kalem ile üzerine yazabilirsiniz. Bu kez bir parmak yeterli değil. Birden fazla not yazarken kalem girişi için bir ayar gerekmediğine sevindik. Nasıl yapılır: Ayarlar -> Ekran -> Dokunma Hassasiyetini Artır özelliğini etkinleştirin.

2. Akıllı çalma listesi oluşturmak için telefonunuzu eğin. Müzik çalarda iken çalan şarkıya dayalı bir akıllı çalma listesi oluşturmak için telefonu yatay görünüme çevirebilirsiniz.

3. Telefonun neresinde olursa olsun favori uygulamalarınıza ait kısayollar için “toolbox” kullanın. Biz zaten bunu biliyorduk ama Samsung’un bunu gerçekten bir sır olarak gördüğünü sanıyoruz. İçerisindeki uygulamaları düzenlemek istiyorsanız uygulamaya basılı tutun ve düzenle düğmesine sürükleyin.

4. Hassas dosyalarını korumak için “Özel Mod” kullanın. Hiçbir şey meraklı bir çocuktan veya herşeye burnunu sokan bir eşten daha kötü olamaz. Fotoğraflar, videolar, ses kayıtları, sesli mesajlar, belgeler vb. bütün dosyalarınızı ayarlar menüsünü kullanarak koruyabilirsiniz.

5. Çocuk Modu. Çocuğunuza oynaması için güvenli bir kutu verin. İşte burada ebeveyn denetimleri devreye giriyor. Çocuğunuz, bağımlısı olmadan telefonu ne kadar süre kullanabileceğini ayarlayabilirsiniz. Hatta yeni uygulamalar indirip bunları çocuğunuza “hediye” gibi gösterebilirsiniz. Çocuğunuzu güzel bir sürpriz bekliyor olacak.

6. Kilit ekranında kamerayı etkinleştirin. Ayarlar -> Kilit Ekranı -> Kamera Kısayolu. Kilit ekranında kamera kısayolunu kullanarak fotoğraflar çekebilirsiniz. Yeni bir şey, heyecan verici veya gizli bir şey değil.

7. Yeni Kamera Modları. Sanal tur; uygulamanız için çok sayıda ek efektler verirken arkadaşlarınız, aileniz veya müşterileriniz için daha sonra dijital bir tur olarak sunabileceğiniz bir dizi fotoğraf çekmenizi sağlıyor.

8. Mesajlaşmada Öncelikli Gönderilenler. Çok sayıda mesaj alıyorsunuz, ancak sadece birkaç kişiyi mi önemsiyorsunuz? Onların isimlerini mesajlaşma uygulamasında üst sıralara getirin, geri kalanlar bekleyebilir.

9. Çağrı geldiğinde arayan bilgisini göster. Ayarlar -> Arama ->Arayan Bilgisini Göster özelliğini etkinleştirin. Böylelikle arayan bilgisi olarak, o kişiden aldığınız son mesajı ve Google+ adresindeki güncellemeleri görebilirsiniz.

10. Uygulamadan çıkmadan gelen çağrıyı kabul edin. Muhtemelen burada açıkladığımız en yararlı özellik. Bir yarış oyunu oynuyorsunuz ve konuşmak istemediğiniz bir arkadaşınız arıyor. Bu özellik sayesinde küçük bir pencere ile cevap verebilecek veya yaptığınız iş yarım kalmadan gelen çağrıyı reddedebileceksiniz. Doğrusunu söylememiz gerekirse, tüm telefonların bu özelliğe sahip olmasını isterdik. Ayarlar -> Arama -> Arama Bildirimi yolunu izleyin ve istediğinizi etkinleştirin.

Yazımızın sonuna geldik. Galaxy S5 ile yapabileceğiniz çok şey var. Burada anlattıklarımız sizin için  bir başlangıç. Sizin de bildiğiniz özellikler var mı?

Kaynak: Phandroid

 

1 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz