Galaxy S4: Kilit Ekranındaki Adımsayar Simgesi Nasıl Kaldırılır?

3
18645

s-health

Samsung Galaxy S4 cihazında yer alan sağlık uygulaması S-Health’in öyle bir özelliği var ki kullanıcıların canını sıkıyor. Kullanıcılar Adımsayar özelliğini etkinleştirdiklerinde kilit ekranlarındaki Adımsayar uygulamasına ait ayakkabı simgesini bir türlü kaldıramıyorlar.

Custom rom kullanıyorsanız Ayarlar -> Kilit ekranı -> İlave bilgiler bölümünden kaldırabilirsiniz. Gerçi custom rom kullanıyorsanız büyük bir ihtimalle S Health uygulamasını kullanmıyorsunuzdur. Peki ya stock rom kullanıyoranız ne olacak? Hadi hep beraber bundan kurtulalım.

İlk önce kilit ekranımızda ayakkabı simgesine bir bakalım ve sonra Menü -> Ayarlar -> Daha Fazla -> Uygulama yöneticisine gidelim.

S4_S_Health_1 S4_S_Health_2

Uygulama yöneticisine girdikten sonra ekranımızda sağ tarafa doğru giderek bütün uygulamaların gösterildiği Hepsi sekmesine gidip S Health uygulamasını bulup seçelim. Son olarak ise “Veriyi Sil” seçeneğini seçelim.

S4_S_Health_3 S4_S_Health_4

Bunu yaptığınızda kilit ekranınızdaki ayakkabı simgesi daha doğrusu Adımsayar simgesi kaybolacaktır. Eğer hala kaybolmadıysa cihazınızı yeniden başlatın. Önemli bir not belirtmek istiyoruz. Bu işlemi yaptığınızda S Health uygulamasındaki verileriniz silinecektir.

3 YORUM

  1. kardes sen kaldırmak için ugrasıyon benimki kayboldu nasıl olduysa geri nasıl koyarım diye s healtı devre dısı bırak kilit ekranda zaten gozukmez bende kilit ekrana naısl koyabilirim diye ugrasıyom

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz