Galaxy Note 5’in kamerası en iyi üçüncü!

2
1098

Samsung Galaxy Note 5

Fotoğraf kalitesi karşılaştırmaları yapan bağımsız DxOMark’a göre Samsung Galaxy Note 5 en iyi üçüncü kameraya sahip.

Samsung Galaxy Note 5’in kamerasının çok iyi bir kaliteye sahip olduğunu biliyoruz. İşte bu kalite resmi olarak doğrulandı. DxOMark Galaxy Note 5’i pazardaki en iyi kameraya sahip üçüncü cihaz olarak ilan etti.

Galaxy Note 5’in kamerasının 86 puan aldığı karşılaştırmada Samsung Galaxy S6 Edge Plus ve Sony Xperia Z5 cihazları 87 puana sahipler. Peki Galaxy Note 5’in kamerasını bu kadar üstün kılan nedir? DxOMark aydınlatma koşulları iyi olsun veya olmasın dengeli kontrast ve pozlama yeteneklerine önem veriyor. Note 5, yüksek ışık koşullarından dolayı pozlamayı etkileyecek durumları algılayan yerleşik bir özelliğe sahiptir ve bu gibi durumlarda detayların sorunsuz olması için için HDR modunu etkinleştirir. DxOMark’ın bildirdiğine göre düşük ışık koşullarında beyaz renkler küçük bir miktarda sarı veya pembe olarak gözükmektedir.

Ayrıntılı olarak incelendiğinde Galaxy Note 5 yüksek bir puana sahip oluyor ve en güzel netliğe sahip cihazlardan bir tanesi olduğu ortaya çıkıyor.

Kamera iyi peki diğer özellikleri nasıl? Samsung Galaxy Note 5 ile ilgili inceleme yazımıza buradan ulaşabilir ve düşüncelerinizi bizimle paylaşablirsiniz.

2 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz