Firefox OS 2.5 artık tüm Android cihazlarda!

0
299

Firefox OS 2.5 bundan böyle tüm android telefonlar için hazır hale getireceğini duyurdu.

Popüler internet tarayıcılarımızdan olan Firefox bu defa Android cihazlar için geliştirdiği Firefox OS 2.5’i Android uygulamalara ekleyeceğini geçtiğimiz günlerde duyurdu. Firefox’un geliştiricisi olan Mozilla bu uygulamanın artık tüm Android telefonlarda olması için uğraşıyor.

Mozilla’nın uzun bir süredir Firefox OS 2.5 için uğraştığını biliyoruz ve bu uğraşlar sonunda artık mutlu sona çok yakınlar öyle ki Android telefonlar için yayınlanan apk dosyasını kullanmak isteyen kullanıcılarımızın denemesi için kolayca kurulma imkanı da sunuyor. Firefox for-Android-www.24megabytes.com1_

 

Android’in işletim sisteminden sıkılmışsanız sizin için ideal bir uygulama olarak direkt göze çarpıyor.

Ana ekranda:

  • Web sitelerine ulaşma
  • Web tabanlı uygulama yerleştirme
  • Android uygulamalarına ulaşma

gibi bir çok kolaylık sağlıyor. Ve bu da sıradanlaşmış Android görüntüsüne farklı bir bakış açısı kazandırıyor.

Firefox OS 2.5 kullanmak isteyen arkadaşlarımız bu bağlantıdan apk dosyasını indirip cihazlarına yükleyebilirler. Romu kurmak isteyenler buradan kurulum dosyalarına ulaşabilirler. Ancak şu an desteklenen cihaz sayısı çok az.

Romu kurduğunuzda Android işletim sisteminiz silinebiliyor. Bu yüzden Android’den vazgeçme düşüncesinde değiliz. Bizim önerimiz sadece .apk dosyasını kurmanızdan yanadır. Eğer çok beğenirseniz bunu göz önünde bulundurarak kurabilirsiniz. Daha sonra Android işletim sisteminizi tekrardan bir daha temin edebilir eski haline döndürebilirsiniz.

Firefox’un geliştiricisi olan Mozilla’nın, böyle bir uygulama için kolları sıvaması bizim de hoşumuza gidiyor. Bu uygulama sayesinde artık, Android telefonumuzun sıkıcı görüntüsünden bir nebze olsun uzaklaşmış oluyoruz. Bu da bize farklı bir görüntü sunuyor.

Firefox OS 2.5’i cihazınıza yüklediniz mi?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz