En İyi Google Play Alternatifleri

5
11551

Uygulama ve oyun yüklemek için gerçekten de Google Play’e mecbur muyuz? Google Play Store dışında çok sayıda market mevcut. Sizin için Google Play alternatiflerini bir araya getiriyorum.

Amazon Appstore for Android

Çevrimiçi alışverişin dünya genelindeki adresi Amazon’u duymuşsunuzdur. Amazon, ayrıca bir Android uygulama mağazasına da sahip. Google Play Store’un en büyük rakibiyle tanıştırayım sizi: Amazon Appstore.

Daha önce Google Play Store’da yer alan bu uygulamayı Google, rakibinin önünü kesmeyi düşünmüş olacak ki geçtiğimiz haftalarda Amazon Appstore, Google Play Store’dan kaldırıldı.

Amazon Appstore’un öne çıkan özelliklerini yazacak olursam hergün ücretli bir uygulamayı ücretsiz olarak sunuyor. Yeni yayınlanan uygulamaları görebiliyorsunuz. Uygulama kategorilerinde, uygulama ücretlerine göre uygulamaları görebiliyorsunuz. Yani 1 doları seçtiğinizde 1 dolar fiyatına sahip uygulamalar karşınıza geliyor. Uygulamaları satın almadan önce test edebiliyorsunuz.

Amazon Appstore uygulamasını bu bağlantıdan indirip cihazınıza yükleyebilirsiniz.

SlideME

Bir diğer market uygulaması olan SlideME, ücretsiz ve ücretli Android uygulamaları sunmaktadır. Uygulamaların tamamı yayınlanmadan önce test edilmektedir. Ücretli uygulamalar satın alacaksanız Paypal ve mobil ödeme gibi ödeme yöntemlerinin olduğunu ayrıca belirtmemde fayda var.

SlideME uygulamasını bu bağlantıdan indirebilirsiniz.

SlideME

Mobogenie

Mobogenie, Türkçe dahil birçok dili destekleyen hem Android uygulamasına hem de bilgisayar programına sahip. Mobogenie uygulama mağazasının en çok beğendiğim özelliği bize kayıt olmadan indirme imkanı sunması. Uygulama ve oyunların yanı sıra zil sesleri, duvar kağıtları, e-kitaplar ve YouTube videolarını da indirebiliyorsunuz.

Ayrıca Mobogenie uygulama mağazasında yer alan tüm uygulamalar Kaspersky motoru ile virüs kontrolünden geçirilmiştir.

Mobogenie

Mobogenie uygulamasında içerisinden çeşitli kullanıcı gruplarına katılarak uygulamalar ve oyunlar hakkında bilgi paylaşımı yapabilir veya sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.

Mobogenie uygulama mağazasında tüm uygulamalar ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Ayrıca “Genieler” bölümünü ziyaret etmenizi öneriyorum.

Mobogenie uygulamasını bu bağlantıdan “Download pro for Android” seçeneğini kullanarak indirebilirsiniz.

F-Droid

F-Droid bir çeşit Google Play Store alternatifi. Kendisini Google Play Store’dan ayıran en büyük özelliği ise sadecce ücretsiz ve açık kaynak koduna sahip uygulamalara sahip olmasıdır.

F-DroidBelki normal kullanıcılar için hiçbir anlam ifade etmese de açık kaynak kodunun ne olduğunu ve avantajlarını bilen takipçilerimiz için F-Droid kesinlikle kullanmaları gereken bir market uygulaması.

Kendisini bağışlarla ayakta tutan F-Droid uygulamasını Android cihazınıza indirip kullanmak istiyorsanız bu bağlantıdan “Download F-Droid” butonuna tıklayarak indirebilirsiniz.

1Mobile Market

1.5 milyondan fazla uygulama ve oyun bulabileceğiniz, 3 milyondan fazla duvar kağıdı bulabileceğiniz bir market.

Uygulama içerisinde yer alan bir çeşit sosyal ağ ile fotoğraf paylaşabilir, başkalarının paylaşmış oldukları fotoğrafları beğenebilir veya yorum yazabilirsiniz. Ayrıca bu fotoğrafları “Paylaş” seçeneği ile Facebook, Instagram, WhatsApp, E-Posta, Bluetooth vb. kullanarak arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

1Mobile-Market

Ayrıca 1Mobile Market mağazasında yer alan her şeyi ücretsiz indirebiliyorsunuz. 1Mobile Market uygulamasını indirmek istiyorsanız bu bağlantıdan indirip Android cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Mobango

2006 yılında kurulan Mobango her ne kadar sosyal yönüyle ön plana çıksa da uygulamaların, oyunların ve videoların bulunduğu ve bunları indirmenizi sağlayan bir mağazadır. Mağazada yer alan kanallar ile başka kullanıcıların beğendiği çeşitli uygulamalara, oyunlara ve videolara ulaşabilirmeniz mümkün. Ayrıca uygulamaları sms veya e-posta ile cihazınıza veya arkadaşınıza gönderebilirsiniz. Uygulamanın sosyal yönünü anlatmama gerek yok sanırım. 🙂Mobango

Mobango mağazasında yer alan her şeyi ücretsiz indirebiliyorsunuz. Mobango uygulamasını indirmek istiyorsanız bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Sizin bu listeye ekleyebileceğiniz uygulama mağazası var mı?

5 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz