En İyi Dosya Yöneticileri

2
2361

Android telefon ve tabletinizde kullanabileceğiniz en iyi Dosya Yöneticisi uygulamalarını sizin için bu yazımızda paylaşıyoruz.

Android işletim sisteminin en üstün yeteneklerinden olan “Dosya sistemine erişim” özelliği ile depolama alanınızda her türlü dosyayı yönetebilirsiniz. Çoğu üreticiler duyurduğu cihazların içinde temel Dosya Yöneticisi işlevlerini sunan uygulamalarını ön yüklü olarak eklenmektedir. Fakat ne kadar cihazlarımız da ön yüklü Dosya Yöneticisi gelsede bazen daha gelişmiş farklı özelliklere sahip Dosya Yöneticisi uygulamalarına ihtiyaç duyuyoruz. En iyi Dosya Yöneticisi uygulamalarını sizin için paylaşacağız. Hadi başlayalım.

Es Dosya Yöneticisi

Google Play Store da en gelişmiş Dosya Yöneticisidir. Ücretsiz olarak indirebileceğiniz bu uygulama ile dosya silme, taşıma ve kopyalama gibi temel işlevleri yapabilir, dosyalarınızı gizleyebilir, Wifi bağlantısı ile hızlı bir şekilde çevrenizdekilere dosyalarınızı gönderebilir, diğer cihazların Dosya sistemine bluetooth ile bağlanabilir, uygulamalarınızı APK olarak gönderebilir, depolama alanınızda gereksiz dosyaları bularak boş alan açabilir, metin dosyalarınızı açabilir, zip ve rar gibi sıkıştırılmış dosyaları açabilir veya oluşturabilir, rootlu cihaz kullanıyorsanız sistem dosyalarını yönetebilir ve daha fazla şeyi yapabilirsiniz.

Bu uygulama Android 4.0 ve üstü sürümleri desteklemektedir.

ES Dosya Yöneticisi
ES Dosya Yöneticisi
Developer: ES Global
Price: Free

ES Dosya Yöneticisi - 1

ES Dosya Yöneticisi - 2

Rar For Android

Windows da popüler olan winrar uygulamasının Android versiyonu ile Android cihazınızda temel Dosya Yöneticisi işlevlerini yapabilir ve gelişmiş özelliklere sahip zip, rar gibi sıkıştırma dosyalarını yönetebilirsiniz.

Bu uygulama Android 4.0.3 ve sürümleri desteklemektedir.

RAR
RAR
Price: Free

RAR for Android - 1 RAR for Android - 2

Root Explorer

Bu Dosya Yöneticisi rootlu Android cihazlar için geliştirilmiştir. Sistem dosyalarınızı yönetebileceğiniz bu uygulamayı Google Play Store üzerinden 9.27 TL karşılığında satın alabilirsiniz.

Bu uygulama Android 2.3 ve üstü sürümleri desteklemektedir.

Root Explorer
Root Explorer
Developer: Speed Software
Price: ₺32,99

Root Explorer - 1

Root Explorer - 2

Dosya Yöneticisi

Basit ve kullanıșlı bir dosya yöneticisi kullanmak istiyorsanız bu uygulama tam size göre diyebiliriz.

Bu uygulamanın desteği cihaza göre değişmektedir.

Dosya Yöneticisi (File Manager)
Dosya Yöneticisi (File Manager)

Dosya Yöneticisi

X-plore

2000 – 2010 yıllarında Nokia’ın popüler işletim sistemi olan Symbian işletim sisteminde en iyi Dosya Yöneticisi uygulamasının Android versiyonudur. Bu uygulama da Es Dosya Yöneticisi gibi gelişmiş özelliklere sahiptir.

Bu uygulama Android 2.3.3 ve üstü sürümleri desteklemektedir.

X-plore File Manager
X-plore File Manager
Developer: Lonely Cat Games
Price: Free

X-plore

Android cihazınızda hangi dosya yöneticisi uygulamasını kullanıyorsunuz?

2 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz