En İyi Android Müzik Çalar Uygulamaları

2
8248

Eskiden oldukça popüler olan taşınabilir medya oynatıcılarının (mp3 çalar ya da iPod) yerini artık akıllı telefonlarımız almaya başladı. Çoğumuz müzik dinlemek için artık telefonlarımızı kullanıyoruz. Bu yazımızda Android için geliştirilmiş en iyi müzik çalar uygulamalara yer vereceğiz.

Herkesin bir müzik çalardan beklentileri farklı olduğundan bu uygulamaları denemenizi ve kendinize en uygun olanı seçmenizi tavsiye ediyoruz.

Apollo

mp1 mp2 mp3

Apollo, “Müziğinizi aydınlatın” sloganıyla çıkmış, CyanogenMod’un varsayılan müzik çalar uygulaması. Uygulamanın önemli bir artısı sanatçı ve albüm kapak resimlerini otomatik olarak bulması ve görüntülemesi. Ayrıca değiştirilebilir renk düzenleri sayesinde görünümünü özelleştirebilirsiniz.

Apollo’yu kullanabilmek için APK dosyasını kullanmanız ya da CyanogenMod kurmanız gerekmekte.

Apollo’yu APK olarak buradan indirebilirsiniz.

 

DoubleTwist

mp10 mp11 mp12

DoubleTwist arayüz olarak başarılı bir müzik çalar uygulaması ve iyi-kötü Türkçe desteği de bulunmakta. Ayrıca iTunes kütüphane senkronizasyonu, dinlenilen şarkının paylaşılması gibi ek özellikleri de mevcut. Equalizer özelliklerini biraz yetersiz bulduğumuz oynatıcının bir çok özelliği de ücretli uygulama içi satın alımlarla etkinleştirilebiliyor.

doubleTwist Müzik Oynatıcı
doubleTwist Müzik Oynatıcı

 

Google Play Music

mp7 mp8 mp9

Ülkemizde ne yazık ki bir çok özelliğini kullanamazsak da Google Play Music gerçekten başarılı bir müzik oynatıcı. Bir çok ülkede 20.000 adete kadar şarkınızı bilgisayarınızdan Google sunucularına yedekleyebiliyor ve diğer tüm tarayıcılarınız ve http://music.google.com adresinden dinleyebiliyorsunuz. Ayrıca yine bir çok ülkede 9.99$ gibi aylık bir ücretle Google’ın geniş müzik arşivinden istediğiniz şarkıyı dinleyebiliyor ya da indirebiliyorsunuz. Bu özellikler ülkemizde de kullanıma açıldığında Spotify, Deezer gibi müzik servislerine önemli bir alternatif olabileceğini söyleyebiliriz. (Bu iki uygulamanın incelemede yer almama sebebi telefondaki dosyaları oynatma özelliğinden çok online müzik servisi niteliği taşımaları)

Google Play Müzik
Google Play Müzik
Developer: Google LLC
Price: Free

 

JetAudio

mp16 mp17 mp18

JetAudio’nun reklamlı bir Basic sürümü ve ücretli bir sürümü bulunmakta. Bu oynatıcı da PowerAmp gibi ses kalitesini iyileştirebileceğiniz equalizer, bas arttırma, stereo genişletme gibi bir çok efekte sahip. Türkçe desteği ise şimdilik bulunmamakta.

jetAudio HD Music Player
jetAudio HD Music Player
Developer: Team Jet
Price: Free
jetAudio HD Music Player Plus
jetAudio HD Music Player Plus
Developer: Team Jet
Price: ₺34,99

 

PowerAmp

mp13 mp14 mp15

PowerAmp ücretli bir müzik çalar uygulaması, ancak özgürce kullanabileceğiniz bir deneme sürümü de bulunmakta. Uygulamanın kütüphane yöneticisi Froyo zamanlarından kalmış standart Android müzik çalara benzese de asıl gücü Equalizer ve müzik effekti ayarlarında yatıyor. Gerçekten başarılı bir bass arttırma ve stereo genişletme seçenekleri bulunmakta ve iyi bir kulaklıkla müzik zevkinizi bu ayarlar sayesinde arttırabilirsiniz.

Poweramp
Poweramp
Developer: Max MP
Price: Free
Poweramp Full Version Unlocker
Poweramp Full Version Unlocker
Developer: Max MP
Price: ₺24,00

 

Shuttle

shuttle01 shuttle02 shuttle03

Shuttle, arayüzü diğer müzik çalarlara göre daha sade, hafif bir müzik çalar. Equalizer desteği dışında tema desteği, uyku zamanlayıcısı gibi özellikleri de olan müzik çalar denemeye değer.

Shuttle Music Player
Shuttle Music Player
Developer: SimpleCity
Price: Free

 

 

VLC Player

mp4 mp5 mp6

VLC Player’ı büyük olasılıkla bilgisayarınızda kullanmışsınızdır. Format desteğiyle öne çıkan bu oynatıcı son güncellemesiyle birlikte arayüzünü çok daha kullanıcı dostu hale getirdi ve diğer müzik oynatıcılarından kütüphane yönetimi olarak pek farkı kalmadı. Equalizer desteği, karışık çalma ve tekrarlama gibi bir çok temel müzik çalar özelliğini barındıran VLC player’ın Android sürümü ayrıca video dosyalarını da oynatabiliyor. Uygulama tamamen ücretsiz.

VLC for Android beta
VLC for Android beta
Developer: Videolabs
Price: Free

 

 

2 YORUM

  1. Sitenizi takip etmekteyim. Güzel bir yazı olmuş. Ancak tek eksik PlayerPro. Tema destekleri widget harika bas özellikli dsp equalizer başarılı bir arayüz. İncelemenize almanızı şiddetle tavsiye ederim.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz