Ekran Videosunu Kaydedin!

2
1407

SCR-Screen-Recorder-Ana

Bir kişi neden ekran videosunu kaydetme uygulamasına ihtiyaç duyar sorusuyla karşılaşmışsınızdır. Bir site sahibisiniz, üyeleriniz için cihazınızla ilgili anlatımlar hazırlıyorsunuz veya oyunların oynanışı ile ilgili videolar kaydederek YouTube sitesine yükleyip iyi bir kazanç elde etmek istiyorsunuz. Bunun dışında bir arkadaşınız cihazla ilgili bir sorundan bahsediyor ancak görmeden bir şey yapamıyorsunuz. İnanın bunların hepsiyle ve daha fazlasıyla karşılaştık.

İşte bunlar için tam size göre bir uygulama var: SCR Screen Recorder.

Uygulamanın özelliklerinden bahsetmeden root izni istediğini belirtelim.

SCR-Screen-Recorder

Uygulamanın kullanımı çok basit. Ekrandaki turuncu simgesine dokunarak kaydı başlatabilir ve cihazınızın kilit tuşuna basarak kaydı sonlandırabilirsiniz. Uygulama sesinizle birlikte ekran videosunu kaydediyor.

Uygulamanın ayarlarına girdiğinizde istediğiniz çözünürlüğü, istediğiniz fps değerini ve kodlayıcıyı (encoder) seçmeniz mümkün.

Sesinizi ister cihazınızın mikrofonuyla ister bluetooth kulaklıktaki mikrofonla kaydetmeniz mümkün. Ayrıca “Sessiz” seçeneği ile uygulamanın sesinizi kaydetmemesini sağlayabiliyorsunuz.

Kaydettiğiniz videolarda bildirim simgesinin gözükmemesini istiyorsanız, uygulamanın ücretli sürümüne sahipseniz bunu gizlemeniz mümkün.

Tabi ki videoları cihazınızda istediğiniz yere kaydedebiliyorsunuz. Son olarak ise “Dokunuşları göster” seçeneğini aktifleştirirseniz cihazınızda ekranda dokunduğunuz zaman yuvarlak bir simge gözükür. Bilgisayarınızdaki fare imleci gibi olduğunu belirtirsek daha iyi anlayabileceğinizi düşünüyoruz.

Uygulama boyut olarak küçük olmasına Android cihazlardaki büyük bir eksikliği giderdiğini düşünüyoruz. Hadi daha ne duruyorsunuz? 🙂

The app was not found in the store. 🙁
The app was not found in the store. 🙁

2 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz