E-Tab 5 Root Nasıl Atılır?

57
33981

Ülkemizde Fırsatları Arttırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (FATİH) projesiyle okullarda tabletler dağıtılmaya başlandığını hepimiz biliyoruz. Bu tabletlerde bazı sınırlamalar mevcut. Bu sınırlamaları kaldırmak için root yapabilirsiniz. Tabi ki root yapmak size kalmış bir şey.

Elinizdeki tableti neden değerlendirmeyesiniz ki? Oyun yükleyin, uygulama yükleyin… Bu arada uygulama yüklemek istiyorsanız böyle bir konumuz mevcut. Uygulama yükleme konusuna buradan ulaşabilirsiniz.

Özgürlüklerin olduğu Android işletim sistemine sahip bir tablete sahipsiniz. Android konusunda hep özgürlükleri savunduğumuzu bilirsiniz. Ancak büyüklerimizin bildikleri vardır elbette.

Root yapmak istiyorsanız aşağıdan devam edebilirsiniz. Ancak işlemlere başlamadan önce incelemenizi istediğimiz bir konumuz var. İlgili konuya buradan ulaşabilirsiniz.

Not: İnternette eğer biraz araştırma yapmış iseniz. Bazı kullanıcıların root atmayın diye sizi uyardıklarını görmüşsünüzdür.

Bunun nedeni ise sadece root atıp Kurumsal Cihaz Yönetimini silmemeleridir.

Biz de bunun için buradayız. Şimdi Nasıl Yapılır kısmına geçelim.

 • Bu bağlantıdan Geliştirici Seçeneklerini nasıl aktif edeceğiniz hakkında fikir edinebilirsiniz.
 • Geliştirici seçeneklerini aktif ettikten sonra. Şimdi gelelim esas konuya.
 • İlk olarak bu bağlantıdan Kingroot’un resmi sayfasından Kingrootpc.exe adlı dosyayı indirip  Bilgisayarımıza kuralım.
 • Cihazın Geliştici seçeneklerini aktif ettikten sonra USB kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın.
 • Bilgisayar cihazı tanıdıktan sonra Kingroot uygulamasını açın.

kingroot-pc-win-002

 • Yaptığınız işlemleri kontrol ettikten sonra Mavi daireye tıklayarak root  işlemini başlatın.

Not: İşlem sırasında cihazınız yeniden başlayacaktır.

Bütün konularda olduğu gibi sorumluluk size aittir.

kingroot pc başarı

 • İşlem başarı ile sonuçlandığında yukaridaki gibi olacaktır.

Eğer cihaz yeniden başlayıp da root atılmadıysa işlemi tekrarlayın.

57 YORUM

 1. Bu tabletler için Orijinal ROMlar dağıtılıyor mu? Uygun Kurtarma ortamı (Recovery) var mı? Sorun yaşanırsa geri dönebilmek için.

  • Rom hakkında bi bilgim yok. Cihazın kendi recoverysi var ama ondada sadece wipe data factory reset ve wipe cache partition var. CWM veTWRP kurma işini biraz araştırdıktan sonra sizinle paylaşırım. İyi Günler.

 2. Yapan var mı ? Deneyeceğim ama geri dönüşü yok. Stock ROM’u bir sitede bulmuştum ama sonra onuda kaybettim. Eğer deneyen varsa yapacağım. Kurumsal Cihaz Yöneticisi’ni ne ile kaldıracağız o sistem uygulaması değil mi ? Lucky Patcher ile kaldırabiliriz öyleyse.

   • Tabiki olurum bunu mail üzerinden konuşalım isterseniz. Ve şuan root lamaya çalışıyorum sıkıntı çıkmaz inşallah çünkü usb hata ayıklama açıldı ama bilinmeyen kaynaklar açılmadı.

     • Maalesef evet. Tablet kilitlendi ve sürekli reset atıyor. Bende hocalara haber vermeden Telpa’ya gönderdim sonucu bekliyorum.
      Bir sorum olacak; bu cihazı download moda sokmak için usb jig kullanabilir miyiz ? Normalde android cihazlarda işe yarıyor bunda deneme şansım olmadı.

     • Bende öyle bir şey denemedim ama en yakın zamanda yapmayı umuyorum. Cihazınız geri geldimi ?

     • Evet geldi şuan rootsuz kullanıyorum. Kurumsal cihaz yöneticisini modlayıp bütün işlevlerini kaldırdım ama bu modladığım apkyi yüklemeyi denemedim.(güncelleme gibi yükleyebilsek sorun kalmaz)

 3. Yaptım ben sıkıntı yok arkadaslar kingroot adli bir program kuruluyor onla cihaz yoneticisini silin iste. google play in nasil yuklenecegini ne zaman aciklayacaksiniz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz