Download Sayacı Nasıl Sıfırlanır?

12
9081

triangle

Cihazınızda root yaptığınızda, custom rom ve kernel yükleme gibi modifikasyonlar yaptığınızda cihazınız garanti dışı kalır.

Peki sizin bu tür değişiklikler yaptığınızı nereden fark ediyorlar? Samsung, kullanıcıların cihazlarında yaptıkları herhangi bir modifikasyon sonrası olası arıza masraflarını karşılamamak adına, ürettiği cihazlarında kullanıcılara önceden yüklü olacak şekilde gelen bir yazılım kullanıyor.

Knox Sayacı, Garanti Sayacı veya Odin Sayacı dediğimiz bu yazılım cihazınızda yaptığınız değişiklikleri kaydediyor. Şunu da belirtelim, çeşitli root yöntemleri mevcut. Cihazınız için garanti sayacını artırmadan root yöntemi paylaşmış olabiliriz. Arama çubuğu sizi bekler. 🙂 Neyse konuya dönelim.

Cihazınızı Download Mode’una aldığınızda karşınıza çıkan ekranda CUSTOM BINARY DOWNLOAD:YES (X Counts) uyarısını göreceksiniz. Ayrıca parantez içindeki ‘Xsayısı kaç kere yükleme yaptığınızı da gösterecektir.

Peki bu sayaç nasıl sıfırlanır?

Uyarı: Bu işlem sırasında cihazınız “brick” olabilir. Lütfen verilerinizi ve dosyalarınızı yedekleyiniz.

Öncelikle Triangle Away uygulamasını indirip açın.

[root] Triangle Away
[root] Triangle Away
Developer: Chainfire
Price: ₺5,95

Uygulamayı açtığınızda sizden root erişim izni isteyecektir.

  • İzin verin.

PicsArt_1439744872587

Daha sonra resimdeki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız.

  • Reset flash counter butonuna basın.

PicsArt_1439744691280

Bir uyarı ile karşılaşacaksınız.

  • Onaylayıp devam edin.

PicsArt_1439745143577

  • Uygulama saniyeler içerisinde sıfırlama işlemini tamamlayacaktır.

PicsArt_1439745308903

Uyarı: Cihazınızda custom rom kullanıyorsanız bu işlemlerden sonra stock roma dönerek tam sıfırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Not: Bu uygulama hemen hemen bütün yeni sayılabilecek cihazlarda çalışmamaktadır, yani yeni cihazlarda sıfırlama işlemini gerçekleştirememektedir.

12 YORUM

  1. Hocam J5 2016 cihazımda denemiştim fakat sıfırlanmadı custom romda kalmıştım ondan sıfırlanmamış olabilir mi sayaç? tekrar kullanıp odinden stock roma mı dönmeliyim?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz