Dikkat Android’ler hackleniyor!

2
216

Android kullanıcıları dikkatAndroid kullanıcıları dikkat Android’ler hackleniyor!

Hayatımızda önemli  bir yeri olan Android telefonlar güvenli değil.Tüm özel bilgilerimizi yeri geldiğinden içinde tuttuğumuz telefonlar şimdiler de güvensizlik saçıyor adeta. Fotoğraflarımız, mesajlarımız, ve daha bir çok kişisel verilerimiz tehdit altında. Son zamanlarda güvenlik açığı konusunda çok fazla fire veren android cihazlarda, şimdilerde ise başka bir güvenlik açığı ile karşımızda. Teknoloji çağında hackerlar şimdilerde Google Chrome internet tarayıcısında ciddi bir güvenlik açığı daha buldular. Ve buldukları bu güvenlik açığı sayesinde Android cihazlar bir tıklama ile hacklenebiliyor.

Elde ettiğimiz bilgiler sayesinde bulunan bu güvenlik açığını en son Chrome sürümünü kullanan tüm Android cihazlarda işe yaradığını biliyoruz. Hackerler Chrome sayesinde bir güvenlik açığı daha buldular bunun önüne biran önce gizlilik ve güvenlik açısından geçilmeli.

Quihoo 360’ın araştırmacılarında olan Guang Gong, geçtiğimiz günlerde Tokyo’da yapılmış olan PacSec konferasında bu güvenlik açığı yüzünden bir seminer gerçekleştirdi.

android-icin-yeni-tehlike-b_640x360

 

Yaptığı sunumda hackerların bulduğu bu güvenlik açığının gizli bir şekilde gerçekleştiğine karşın, şu anda bildiğimiz kadarıyla JavaScript v8‘ i cihazlarda kullanarak yönetici yetkisine eriştiğini söyledi.

Hackerların bulmuş olduğu bu güvenlik açığı yüzünden telefon, tablet ve tüm Android cihazlarda istenmeyen uygulamalar yüklenmiş ve önemli verileriniz çalınmış olabilir. Şunu da belirtelim ki bu güvenlik açığı, JavaScript v8 açığı bulunan Chrome internet tarayıcılarında da belirli sitelere girildiğinde oluştuğunu belirtelim.

Elde edindiğimiz bir diğer bir bilgiye göre hackerların bulmuş olduğu bu güvenlik açığı, Chrome yöneticilerine ulaşmış ve Chrome geliştirici ekibi yakın bir zaman içinde bu güvenlik açığı yüzünden yeni bir güncelleme yapacağı duyumlarını aldık. Yakın bir zamanda Chrome internet tarayıcısının güncelleneceğini belirtelim. Android kullanıcalarımıza tavsiyemiz, güncelleme çıkar çıkmaz indirmeleridir. Tüm özel bilgileriniz, fotoğraflarınız, önemli şifreleriniz bu güvenlik açığı yüzünden tehlike altında. Belki de kullandığınız Android cihazınızda farkında olmadan şu an tüm bilgileriniz alınıyor olabilir. Bunun önüne geçmek için Chrome tarayıcısının güncellemesi çıkar çıkmaz Android cihazlarınıza temin etmenizi ve bu konuya dikkat çekmenizi istiyoruz.

Bu konu hakkında aklınıza takılan sorular olursa sormanız yeterlidir.

2 YORUM

    • Evet oda dahil, chrome’un yeni güncellemesi hariç chrome da yapılan tüm güncellemelerde bu durum söz konusu, güncel chrome uygulamasını temin etmelisiniz

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz