Diğer Cihazlardan Verilerinizi Aktarın!

0
1466

Veri-Aktar

Nokia, BlackBerry ve Apple cihazlarından Samsung Galaxy cihazlarından birine geçiş yaptığınızda sizi büyük bir sorun beklemektedir. Verilerinizi nasıl aktaracaksınız? Bu veriler kişi, takvim, not, mesaj vb. olabilir. Ama en önemlisi bizce “Kişiler”.

Kişilerinizi nasıl aktaracaksınız? Zamanla rehberinizdeki kişi sayısı artıyor. Kullandığınız Sim Kartlar belli bir yere kadar kişilerinizi depolayabilir. Bunları nasıl aktaracağınızı düşünüyorsanız sizin için bu makaleyi hazırladık.

Başlamadan önce, diğer cihazınızdaki verilerinizi cihazınızın kendi programıyla (Nokia PC Suite gibi) bilgisayarınıza yedekleyiniz.

1- Samsung Kies programında üst menüden “Araçlar -> Samsung Olmayan Cihazdan Veri Aktar” seçeneğini seçin.

Aktar1

2- Bu seçenek sizi Samsung’un kendi sitesine yönlendirecek ve açılan siteden Smart Switch programını Windows veya Mac kullanıyorsanız ona göre bilgisayarınıza indirip çalıştırın.

Aktar2 Aktar3

3- Programı çalıştırdığınızda karşınıza aşağıdaki ekran gelecek. “APPLE” yazan kısımdan hangi markadan veri aktaracaksanız onu seçin. “Apple, BlackBerry ve Nokia” markaları mevcuttur. Daha sonra “Yedekleme Dosyasını Bul” butonu ile yedeklediğiniz dosyayı seçin.

Aktar4

4- Yedek dosyanızdaki verilerinizi seçin. Sadece S40 sistemine sahip Nokia cihazımda yer alan kişilerimi yedeklediğimden sadece “Rehber” gözükmektedir. Seçiminizi yaptıktan sonra “Aktar” butonuna tıklayın.

Aktar5

5- İşlem tamamlanınca “Son” butonuna tıklayarak programı kapatabilirsiniz.

Aktar6

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz