Değiştirilen Note 7’ler Yeniden Toplatılabilir

1
448

Note 7’nin bataryasında olan bir sorun nedeniyle Samsung tarafından dünya çapında toplanıp yeni ve “güvenli” Note 7’ler ile değiştirilmeye başlandığını duyurmuştuk. Ancak değiştirilen Note 7’lerde de sorunlar devam ediyor olabilir mi?

XDA’da yer alan habere göre cihazını “güvenli” olarak işaretlenmiş bir Note 7 ile değiştiren bir kullanıcının telefonu Southwest Havayollarının bir seferinde sefere başlamadan önce patladı. Kutusunda güvenli işareti bulunan cihaz, neyse ki sadece halıya zarar verdi ve yaralanmaya yol açmadı. Yerel makamlar cihazı incelemeye aldı.

Daha önce Çin’de değiştirilen bir Note 7’nin da patlayarak kullanıcının elinde yaralanmaya ve yol açtığı ve bilgisayarında da zarara sebebiyet verdiği ile ilgili haberler internetten yayılmaya başladı. XDA’nın haberine göre, cihazın kullanıcısı tekrar yeni bir cihaz verilmesi teklifini red etmiş ve Samsung da patlayan cihazı inceliyormuş.

Türk Hava Yolları ise resmi sitesinde Galaxy Note 7 cihazları bagajda taşımama kararı aldığını açıkladı. Cihazları sadece kapalı olarak ve kabinde taşıyabiliyorsunuz. Cihazı şarj etmek, kullanmak ya da alarm gibi cihazı aktif edecek uygulamalar ise yasaklanmış.

Değiştirilen Note 7’lerde de benzer olay sayısı artarsa incelemeleri sonucunda yetkili makamlar Samsung’dan ikinci bir değişim talep edebilir ya da cihazın ülkeye sokulmasını yasaklayabilir. Samsung da gelen haberlerin doğruluğunu araştırıp ona göre bir karar alacaktır.

Eğer Türkiye’de bir Note 7 cihaz aldıysanız Samsung’un resmi değişim açıklamasını okumanızda fayda var:

http://www.samsung.com/tr/note7duyuru/index.html?option=imei

Cihazlara yapılan güncellemeden sonra Türkiye’de cihazların şarjı %60 seviyesinde sınırlandırılmıştı:

note7-piluyarisi

1 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz