CyanogenMod 13 Yakında!

0
365

Ünlü Android Rom geliştiricisi CyanogenMod yaptığı bir açıklama ile Android 6.0 sürümü için çalışmalara başladıklarını duyurdu.

cm13_marshmallow-752x439

Android, 6.0 Marshmallow sürümü geçtiğimiz aylarda duyurulmuştu. Bununla birlikte akıllı telefon üreticileri de yeni sürümü hangi cihazlar için yayınlayacaklarını duyurdu. Marshmallow sürümü ilk olarak Nexus cihazlarla piyasaya sürüldü. Ancak güncelleme verilmeyen cihazlar güncelleme verilen cihazların yanında adeta buz dağının görünmeyen yüzünü oluşturuyor. Cyanogen gibi Anroid Rom geliştiricileri ise eski cihazlar için yeni sürümleri yayınlıyor. Yine de bir tarafta orjinalden şaşmak istemeyen ve güncelleme verilmesini bekleyecek bir kitle bulunuyor. Diğer tafarta ise yeni sürümü denemek isteyip uzun süre beklemeyi düşünmeyen kullanıcılar bulunuyor. Android Rom geliştiricileri ise işte tam bu noktada devre giriyor.

SDK_BikeOclock

Ünlü AOSP Rom şirketi Cyanogen ise yeni Marsmallow sürümü üzerinde çalışmalarını başlattıklarını bildirdi. CyanogenMod 13 adı altında yeni sürüm hazırlığına başlayan ekip, Rom‘un henüz yayınlanacak düzeyde olmadığını belirtiyor. Yeni sürüm için net bir çıkış tarihi belirtilmese de hiç olmazsa beta sürümünün yakın zamanda etrafta gözükeceği düşünülüyor.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz