Cyanogen Romlarda Root Erişimi Nasıl Aktif Edilir?

3
1034

aosp-cyanogenmod

Cyanogen romları kendiliğinden rootludur. Bu romları ayrıca rootlamanız gerekmemektedir. Ancak Android cihazınızda root erişimini aktifleştirmeniz gerekmektedir. Nasıl mı?

Cyanogen yüklü Android cihazınızda rootu etkinleştirmek için önce geliştirici seçeneklerini etkinleştirmeniz gerekmektedir. Bunun için de cihazınızdan Ayarlar -> Telefon hakkında -> Derleme numarası yolunu izlemeniz gerekiyor. Derleme numarasına yaklaşık yedi kez dokunarak geliştirici seçeneklerini etkinleştirebilirsiniz.Cyanogen Root - 1Geliştirici seçeneklerini etkinleştirdikten sonra geri giderek Ayarlar’da yer alan Geliştirici seçeneklerini ayarına gidip “Root erişimi” ayarını seçin. Karşınıza küçük bir pencere açılacaktır. Root erişimini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz ancak “Uygulamalar ve ADB” seçeneğini seçmenizi öneriyoruz.

Cyanogen Root - 2Cihazınızda root erişimi etkin mi?

3 YORUM

  1. Benim Sony Xperia M4 ben bu cihazlarla Cyanogen yükleyebilirsiniz kök istedi? I siyanojen yüklerseniz bu i köklü telefonlar aynı ücretsiz .apk dosyaları prim uygulamalar yüklemek anlamına gelir. Ben de OneClickRoot Samsung S4 köklü ve şu Nedeni ne ben ücretsiz prim uygulamaları yükleyin.

  2. Hocam sağolun bu çok aradığım bi konuydu işe yaradı ???? fakat benim cihazimda farkli bi sorun var surekli sist arayuzu durdurdu hatasi geliyor saatte bir denecek kadar buna bir oneriniz var mı cihazim s4 mini

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz