Cyanogen OS 12.1.1 güncellemesinde Cortana var!

2
235

Cortana-Cyanogen

Cyanogen Inc. şirketinin dağıtmaya başladığı Cyanogen OS 12.1.1 güncellemesinde Microsoft Cortana yer alıyor.

Bu güncelleme ile OnePlus One cihazı sahipleri Microsoft’un dijital asistanıyla benzersiz bir deneyim yaşayabilecekle. Microsoft, kendi dijital asistanını diğer cihazlara da sunduktan bir süre sonra Cortana’nın dinleme özelliğini kaldırmıştı. Ancak OnePlus One cihazında bu özellik devam ediyorç. Yani “Hey Cortana” dediğinizde dijital asistanınız size tepki veriyor. Bunun yanı sıra asistanınız alarmları, sessiz modunu ve çeşitli ayarları ses ile yönetebilmenizi sağlıyor. Cyanogen Inc. şirketi işletim sistemleriyle entegre ettikleri Microsoft’un bu dijital asistanını gelecekte çok daha fazla görev yapabileceğini vurguladı.

Güncelleme’nin Android Lollipop bazlı 12. sürüm için geçerli olduğunu belirtelim. OnePlus One cihazını kullanıyor musunuz? Microsoft’un dijital asistanı hakkında ne düşünüyorsunuz?

2 YORUM

    • Merhaba,

      Cyanogen OS romu bildiğim kadarıyla sadece OnePlus One cihazı için mevcut. Ancak CyanogenMod romları çok sayıda cihaz için mevcut olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca Cyanogen OS ve CyanogenMod arasında çok fazla fark olmadığını söyleyebilirim. Tabi bu farklar bakış açısına göre değişebilir. Neyse CyanogenMod romları sitemizde yer almaktadır, bir göz atmanızda fayda var. 🙂

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz