Cyanogen Marshmallow romları dağıtılmaya başlandı!

7
550

aosp-cyanogenmod

Cyanogen, Marshmallow baz alınmış CyanogenMod 13 romlarına başladığını duyurdu. Hatta geliştirilen romlar bazı cihazlar için yayınlanmaya başlandı bile. Peki bu cihazlar hangileri?

Resmi olarak cihazlarına CM13 romunu yükleyebilecek şanslı kullanıcıların Moto X 2014, LG G Pad 7.0, LG G3 (Verizon), LG G4, Nexus 7, OnePlus One ve Samsung Galaxy Tab Pro 8.4 sahipleri olduğunu belirtelim. Bu kullanıcılar resmi olarak Marshmallow baz alınmış CyanogenMod 13 romunu yükleyebilirler.

Yukarıda belirttiğimiz cihazlar için nightly yani her gece çıkan sürümlerin olduğunu belirtelim. Nightly sürümler rom üzerindeki son değişiklikleri içermektedir. Ancak bu sürümler her gün güncellendiği için günlük kullanımlar için önerilmemektedir ve ayrıca bu sürümlerde kullanıcılar zaman zaman sorunlar yaşamaktadırlar. Bu yüzden hiçbir sorun yaşamak istemiyorsanız stabil sürümleri beklemeniz gerekmektedir.

Cyanogen tarafından yapılan açıklamada, cihazlarında CM12.1 kullanan kullanıcılar cihazlarını sıfırlamadan CM13 romunu yükleyebilirler. Ancak bazı uygulamaları kullanmaya devam edebilmeniz için Marshmallow uyumlu olması gerekmektedir. Örnek verecek olursak, xposed ve modüllerini kullanabilmeniz için Marshmallow sürümünü yüklemeniz gerekmektedir. Ayrıca bir uyarıda bulunalım. Resmi olmayan (unofficial) bir CM romunu kullanıyorsanız CM13’ü yükleyebilmeniz için cihazı sıfırlamanız gerekmektedir.

Eğer cihazınızla herhangi bir sorun yaşamak istemiyorsanız, CM13’ü yüklemek için stabil sürümlerin yayınlanması düşünülen ocak ayını beklemenizi öneriyoruz.

CyanogenMod 13’ü cihazınıza yüklediniz mi? Bizimle deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.

7 YORUM

    • Merhaba, Şuan birşey söylemek için daha erken, ancak zamanla CyanogenMod firması tüm cihazlar için Marshmallow yani CyanogenMod 13’ü yayınlar.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz