Cyanogen C-Apps’i Duyurdu!

0
233

C-Apps

Cyanogen, CyanogenMod kullanıcıları için C-Apps’i duyurdu. C-Apps yani Cyanogen Apps, Türkçe olarak Cyanogen Uygulamaları paketi sadece Cyanogen OS kullanıcıları için mevcut olan uygulamaları CyanogenMod kullanıcılarına sunuyor.

Bildiğiniz gibi aynı isme ve aynı birçok özelliğe sahip olsalar da CyanogenMod ve Cyanogen OS adında farklı romlar mevcut. Bunların tek farkı biri açık bir topluluk tarafından geliştirilirken diğerinin ise ticari bir ürün olarak yönetilmesi ve güncellenmesi. Cyanogen OS yüklü Yu Yureka ve OnePlus One cihazlarında kullanışlı uygulamalar önceden yüklü olarak gelmektedir. Bir başka deyişle Cyanogen OS ile uygulamalar kurulu olarak gelmektedir.

CyanogenMod kullanıcılarından gelen istekleri değerlendiren ve CyanogenMod ve Cyanogen OS arasındaki farklılığı en aza indirmek isteyen Cyanogen, C-Apps paketini kullanıcılarına duyurdu. Bu paket, 10 Kasım 2015 tarihinde ve sonraki tarihlerde güncellenen herhangi bir CM 12.1 veya üstü bir romda sorunsuzca çalışabilmektedir. Paketi buradan indirebilir ve cihazınıza yükleyebilirsiniz. İngilizce ile arası pek olmayan arkadaşlarımız, sayfaya girdiklerinde en aşağıya inip I agree to Cyanogen’s Terms of Use and Truecaller’s Terms of Service” kutucuğunu işaretleyip mavi renkli “Download” kutucuğuna tıklamanız yeterli.

C-Apps paketinde şimdilik Audio FX, Theme Chooser (Tema Seçici), Theme Store (Tema Mağazası), Gallery (Galeri), Boxer adındaki E-Posta uygulaması ve Truecaller yer almaktadır. Bunun yanı sıra C-Apps paketi kullanıcıların bir Cyanogen Hesabı oluşturmalarını sağlıyor. Bu hesabı oluşturarak Tema Mağazası’na erişebilmenizin yanı sıra TrueCaller işlevlerini kullanabilirsiniz. Ayrıca Cyanogen Hesabı ile cihazınızın yerini bulabilir, uzaktan kilitleyebilir veya cihazınızı uzaktan sıfırlayabilirsiniz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz