CWM/TWRP Recovery Mode’da Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

0
1160

Recovery Mode’da ekran görüntüsünün nasıl alındığını merak ediyorsanız bu konumuz size yardımcı olacaktır!

Öncelikle Recovery Screenshot aracını bu bağlantıdan indirin ve klasöre çıkartın.

Klasörün içerisindeki “RUNrs.bat” dosyasını çalıştırın. İlk çalıştırdığınızda ayar yapmanız gerekmektedir. Bu ayarları birlikte yapalım.

Aracı çalıştırdığınızda aşağıdaki ekranla karşılaşacaksınız. Cihazınızı Recovery Mode’da açın ve “1- Make a configurations setting” seçeneğini seçin ve gelen ekranda ekran çözünürlüğünüzü yazıp Enter tuşuna basın.

Recovery-Screenshot1

Araç otomatik olarak çıkarmış olduğunuz klasör içerisinde “Pixel_formats” klasörü oluşturup Recovery Mode ekranınızın görüntülerini oluşturmaya başlayacak ve bitince yani “Press any key to continue” yazısını görünce herhangi bir tuşa basın.

Recovery-Screenshot2

Klasörü kontrol ettiğinizde aşağıdaki gibi görüntüler göreceksiniz.

Recovery-Screenshot-Folder

Klasörde yukarıdaki gibi görüntüler görüyorsanız “1- You see your image…” seçeneğini seçin ve klasördeki hangi görüntü sizin için en uygunuysa o görüntünün adını gelen ekrana yazın ve Enter tuşuna basın. Bu genellikle “rgb0” olur.

Recovery-Screenshot3

Bu kadar. Artık bundan sonra aracı çalıştırdığınızda direkt olarak aşağıdaki ekranla karşılaşacaksınız. 1 veya 2 seçeneği ile Recovery Mode ekranınızın görüntüsünü alabilirsiniz. Not: Bu seçeneklerin farkı yok ya da ben çözemedim. 🙂

Recovery-Screenshot4

Recovery Mode’da başarılı bir şekilde ekran görüntüsü alabildiniz mi?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz