Clash Royale Oyununu Tanıyalım!

2
634

Finlandiya merkezli bir video oyunu şirketi olan Supercell’ in yeni oyunu Clash Royale’i gelin hep beraber tanıyalım.

Clash-Royale-22

Clash Royale Nedir?

Yapımcısı Supercell olan ve kendisinin yapmış olduğu Clash of Clans ve Boom Beach oyunlarındaki hemen hemen her şeyin birleştiği bir oyun aslında. Aramızda mutlaka Clash of Clans veya Boom Beach oynamış veya oynamaya devam eden arkadaşlarımız vardır. İşte bu iki oyunda gördüğümüz tüm karakterler ve eşyalar (top, okçu, cadı gibi) Clash Royale’de birleşmiş durumda.

Oyun tamamen stratejiye dayanıyor diyebiliriz aslında. Ancak önceki iki oyuna bakılarak saldırı yapma şekli biraz farklı. Hangi adama saldıracağınızı bilmiyorsunuz ve kendi köyünüz yok. 2 adet taç kule (ara kule) ve 1 adet ana kuleniz var. Ana kuleyi almak için en az 1 taç kuleyi almanız gerekiyor. Ardından ana kuleyi alırsanız 3 adet taç kazanıyorsunuz. Toplamda 10 taç kazandığınızda “sandık” açabiliyorsunuz.

maxresdefaultSandıklar Ne İşe Yarıyor ?

Aslında oyunda iyi veya kötü olmanız tamamen açtığınız sandıklara ve içinden çıkan kartlara bağlı. Saldırmak için iyi bir kart destenizin olması lazım ve iyi bir kart destesi içinde iyi sandıklar açmanız gerekmekte.  Büyülü Sandık, Gümüş Sandık, Altın Sandık, Taç Sandığı ve daha fazlası. En değersizi Taç Sandığı diyebiliriz. Büyülü sandık oyundaki elmasla alınıyor ve elmaslarda oyunda gerçek para ile satın alınabiliyor. Kart destenizin içinden en iyi 8 kartı seçip kendinize birsavaş destesi oluşturup savaşmaya başlayabilirsiniz.  Tabii sandıkların iyi olması da açma sürenizle orantılı olarak değişiyor. En iyi sandık çok daha uzun zamanlarda (12 saat gibi) açılıyor.

maxresdefault (1)Aynı zamanda level aldıkça savaşacağınız arenalar da değişiyor.

Kısacası Clash Royale oyunu Supercell’in yapmış olduğu oyunların hepsinden bir parça içeriyor. Ve oyun ilk çıktığı günden beri çok rağbet gördü. Ne dersiniz Clash Royale’i oynayacak mısınız ?

Clash Royale
Clash Royale
Developer: Supercell
Price: Free
Clash Royale
Clash Royale
Developer: Supercell
Price: Free+

2 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz