Cihazınızı Ne Sıklıkla Yeniden Başlatıyorsunuz?

0
548

Android cihazınızı belirli aralıklarla yeniden başlatmanızın yararlı olabileceğini biliyor muydunuz? Detaylar bu yazımızda.

Android işletim sistemi ön yüklü akıllı telefonlar her ne kadar uzun süre açık kalmaya dayanıklı olabilecek şekilde üretilse de Android’li akıllı telefonlar modele göre değişmekle beraber uzun süre hiç kapanmadığında veya yeniden başlatılmadığında bazı yazılımsal sorunlar ortaya çıkarabiliyor.

Bu sorunlar Android sisteminin RAM önbelleklemesinin şişmesiyle birlikte oluşur. Android cihazların uzun süre açık kalması durumunda oluşabilecek sorunlar şu şekilde:

Zamanla yazılımsal olarak çoklu uygulama kullanım deneyiminin azalması, performans düşüşüyle birlikte arayüz ve uygulamalarda kasılmaların, donmaların olması…

Bu sorunları yaşamamanız için cihazınızı belirli aralıklarla yeniden başlatmanız gerekiyor.

Eğer siz de uzun süre Android cihazınızı kapatmıyor veya yeniden başlatmıyor ve zamanla bu sorunlardan yaşıyorsanız cihazınıza göre değişmekle 1 gün, 2 gün, 3 gün veya 1 hafta aralıklarla cihazınızı yeniden başlatın. Cihazınızda gözle görülür şekilde rahatlama hissedeceksiniz. Cihazınızı uzun süre kapatmadıysanız ne kadar süredir açık olduğunu öğrenmek için cihazınızın Ayarlar -> Telefon Hakkında bölümüne girerek cihazınızın kaç saat açık olduğunu öğrenebilirsiniz.

Android Açık Kalma Süresi

Android cihazlarınızı belirli aralıklarla kapatıp yeniden başlatıyor musunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz