Chrome Dokun ve Ara özelliğini etkinleştirin!

0
1094


İnternet tarayıcısı Chrome’un Dokun ve Ara özelliğini duydunuz mu? Tabi ki Android’deki tarayıcı için konuşuyoruz. Bu özelliği etkinleştirmeye ne dersiniz?

Öncelikle Dokun ve Ara özelliğinin ne olduğundan bahsedelim. Dokun ve Ara özelliği kullanıcılara sayfayı gezinirken bir sözcüğü veya söz öbeğini seçtiklerinde anında Google’da aramalarını sağlıyor. Chrome’un beta sürümünde duyurulan bu özellik Chrome’un son sürümünde nedense kaldırıldı. Tabi ki deneysel olarak etkinleştirebilmeniz mümkün. Etkinleştirme işlemine geçmeden önce sizinle daha önce paylaştığımız Chrome Gizli Ayarlar konumuzu incelemek isteyebilirsiniz. Hadi etkinleştirme işlemine geçelim.

Android cihazınızdaki Chrome’u açın ve adres çubuğuna aşağıdakini yazın ve “Varsayılan” ayarı “Etkin” olarak değiştirip internet tarayıcısını yeniden başlatın.

chrome://flags/#contextual-search

Dokun ve Ara - 1

Özelliği kontrol etmek için internet tarayıcısından “Ayarlar -> Gizlilik” bölümünü inceleyebilirsiniz. Özelliği sevmediyseniz yine bu bölümden devre dışı bırakabilmeniz mümkün.Dokun ve Ara - 2

Chrome’un stabil, beta ve geliştirici sürümlerinden birini kullanıyorsanız bu özellik sorunsuz bir şekilde çalışacaktır. Peki bu özelliği etkinleştirdiniz mi? Bu özellik hakkında ne düşünüyorsunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz