Casper Vıa V10 telefonunu inceliyoruz!

0
390

Casper vıa V10 Telefon modeli sonunda karşımıza çıkıyor.  İki renk uyumuna sahip olan casper vıa v10 klasik renkleri kullanarak (siyah ve beyaz) rakiplerine bir üstünlük bu alanda kuramamış. Casper Vıa V10 telefonu çok ince bir yapıya sahip.İnce telefonlara düşkün kullanıcılarımız için ideal bir telefon olarak direkt göze çarpıyor.

Casper Vıa V10 telefon modeli performans konusunda çok iyi bir telefon olmadığını söyleyebiliriz. Ancak piyasadaki telefonlara bakıldığında ortalama bir performansa sahip bir telefon olarak görünüyor. casper-vıa-v10

Casper Vıa V10 telefon modeli Tükiye’deki en ince telefon olma önceliğine sahip öyle ki; 5.1 mm lik kalınlığa sahip olan bir telefon.

Casper Vıa V10 telefonu almak isteyen tüketiciler bu telefona 950-1000 TL arası  bir fiyata sahip olabilirler. Casper vıa V10 telefonu çok ince olduğu kadar ayrıca çok da hafif bir telefon toplam ağırlığı 98 gram ve siz de biliyorsunuz ki bu ağırlık bir telefon için gerçekten az bir oran.

Telefonun üzerinde hissedilen butonlara yer verilmemiş. Ekran boyutu 4.8 inç olan telefonun görüntü olarak çok hoş durduğu söylemek gerekir doğrusu.

Telefonun arka ve ön yüzü Gorilla Glass ile çizilmelere karşı korunmuş. Ön yüzünün korunmasına dikkat eden diğer firmaların yanı sıra arka yüzünü de koruyarak binevi bir ayrıcalık katmış telefona.

4.8 inç ekran boyutunda olan telefon 72o hp olarak bırakılmış telefonun Full Hd olmamasının nedeni olarak daha fazla pil ömrü ve uzun süreli performans sağlamak amacıyla böyle bir yola başvurulmuş.

8 MP bir arka kameraya ve 5 MP bir ön kameraya sahip olan cihazın iyi sonuçlar çıkardığını söyleyebiliriz.

casper vıa

Casper Vıa V10 telefonunun işletim sistemine baktığımızda Android 5.0.2  işletim sistemini görüyoruz.  Ara yüzünde menü bulundurmayan bir içerik olarak karşımıza çıkıyor. Casper her zamanki gibi sinema severleri de bu telefonda düşünmüş. Casper Ssinema telefondan vizyondaki tüm filmlere ulaşmak ve izlemek oldukça kolay. Bu hizmet sadece 3 aylık bir ücretsiz paketi kapsıyor. Mart 2016 tarihinden sonra ise 4 lira gibi cüzi bir miktarla keyfinize kaldığını yerdem devam edebiliyorsunuz.

Casper Vıa V10’da 2 Gb ram ve 16 gb lık dahili hafıza mevcut ve bu sayılar da ortalamanın üzerinde tutulmuş. 2000 mAh düzeyinde bir pile sahip olan cihaz ile 8 saate kadar sesli görüşmeler yapabilirsiniz.

Peki siz bu cihaz hakkında ne düşünüyorsunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz