Casio’nun Yeni Akıllı Saati

0
410

Casio-WSD-F10

Casio, Amerika Birleşik Devletleri’nin Nevada eyaletinin Las Vegas şehrinde düzenlenmekte olan Tüketici Elektronik Fuarı’nda (CES) yeni akıllı saatini ortaya çıkardı.

Genç arkadaşlarımız pek bilmez ama hangimizin kolunda veya arkadaşında o meşhur siyah renkli Casio saat olmadı ki? 🙂 Casio 1970’li yıllardan beri saatler üretiyor ve akıllı saat pazarında gördüğümüz için açıkçası memnun olduğumuzu söyleyebiliriz.

WSD-F10 olarak adlandırılan yeni saat Android işletim sistemine sahip olmasının yanı sıra 50 metreye kadar su geçirmezlik özelliğine de sahip. Ayrıca çift katmanlı LCD arayüzü ve enerji tararrufu olduğunu belirtelim. Bu yeni cihaz ile şaşıracağınızı söyleyebiliriz. Neden diye soracak olursanız, hemen cevaplayalım. Tek tuş ile pusula, hava basıncı, yükseklik, gün doğumu ve gün batımı zamanları, gelgit grafikleri, aktivite grafikleri ve çok sayıda özelliğe ulaşabiliyorsunuz. Yetmez mi? 🙂 Saat ile MyRadar, ViewRanger, Runkeeper, Yamap gibi uygulamaların yanı sıra Google uygulama ekosistemi de geliyor. Casio’nun popüler G-Shock saatine benzeyen bu akıllı saat nisan ayında tüketicilerle buluşacak.

Casio Amerika’nın Başkan Yardımcısı David Johnson akıllı saat hakkında “Biz yaşam tarzı üzerineyiz. Ürettiğimiz her şeyi ilk olarak yaşam tarzımıza uygularız” diyerek aksesuarların ne kadar önemli olduğunu vurgulamıştır.

David Johnson’a göre akıllı saatin son fiyatı $500 olacak ve kırmızı, yeşil, turuncu ve siyah gibi dört farklı renkle pazara sunulacak.

Bu saat hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz