Bloatware Nedir?

0
2949

android_noktasi_nedirAndroid cihazınızla ilgili custom yani kişiselleştirilmiş romları takip ediyorsanız “bloatware” terimiyle karşılaşmışsınızdır. Peki “bloatware” nedir? Bunu açıklıyoruz.

Bloatware, Android cihazınızda çoğu zaman gereksiz olan önceden yüklü uygulamalardır. Bu uygulamalar sistem kaynaklarını tüketir, cihaz hafızasında yer kaplar ve RAM kullanır. Ayrıca arka planda çalıştıklarından pili oldukça fazla kullanırlar. Sonra telefonu sabah şarj ediyorum akşama dayanmıyor diye dert yanmayın. Önce bu uygulamaları temizleyin. 🙂

Hangi marka cihazı kullanırsanız kullanın önceden yüklü uygulamalar mevcuttur. Saf Androidli cihazlar hariç tabi ki. 🙂 Bu önceden yüklü uygulamalar Android cihazınızda sistem klasöründe yer almaktadır ve siz bu klasöre normal şartlarda erişemezsiniz. Bunun için root izninize ihtiyacınız var. Sitemizde cihazınızla ilgili root konusu paylaşmış olabiliriz.

Peki root yaptım, yüklü uygulamaları hangi uygulamayla kaldıracağım diyorsanız size System App Remover uygulamasını önerebiliriz. Kullanımı çok basit olan bu uygulama için hazırladığımız konuya bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz