Bir Uygulamanın Simgesi Nasıl Değiştirilir?

0
804

android_apk

Bu yazımızdan APK Icon Editor programının ne olduğu ve nasıl yüklendiği gibi çeşitli bilgilere sahip olabilirsiniz. Ayrıca bir uygulamanın adını nasıl değiştirebileceğinizi öğrenmek istiyorsanız bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

APK Icon Editor programını çalıştırın ve ilk olarak sağ üst taraftan “Geçerli Mod (Current Mode)” bölümünde “QuaZIP” yazısının gözüktüğünden emin olun.

Simgesini değiştirmek istediğiniz uygulamayı sürükleyip bırakın veya ok ile işaretli alana tıklayarak uygulamayı seçin.

Simge_degistir_1

Simgesini değiştirmek istediğiniz uygulamanızı seçip Aç (Open) butonuna tıklayın.

Simge_degistir_2

Uygulamanızı seçtikten sonra açılma işleminin tamamlanmasını bekleyin.

Simge_degistir_3

Açılma işlemi tamamlandıktan sonra uygulama simgesine sağ tıklayın ve açılan bağlam menüsünden istediğinizi seçin. “Replace icon” seçeneği ile istediğiniz simgeyi ayarlayabilir, “Resize icon” ile simgeyi yeniden boyutlandırabilirsiniz.

MDPI, HDPI, XHDPI, XXHDPI, XXXHDPI seçenekleri sırasıyla eski akıllı telefonlar, yeni akıllı telefonlar ve tabletlere ait değerlerdir.

“Efektler (Effects)” seçeneğini diğer maddede açıkladık.

Simge_degistir_4

“Efektler (Effects) seçeneğinde simgeyi çeşitli açılarda döndürebilir, rengini değiştirebilir, bulanıklaştırabilir veya simgeyi yuvarlak hale getirebilirsiniz. İstediğiniz ayarı yaptıktan sonra “Tamam (OK)” butonuna tıklayın.

Simge_degistir_5

Tüm cihazlar için geçerli olması için “Tümüne Uygula (Apply to All)” butonuna tıklayın ve “APK’yi Paketle (Pack APK) butonuna tıklayın.

Simge_degistir_6

Açılan pencereden .apk dosyasının adını girip kaydedilecek konumu belirledikten sonra “Kaydet (Save)” butonuna tıklayın.

Simge_degistir_7

İşlemin tamamlanmasını bekleyin.Simge_degistir_8

İşlem tamamlanınca “Tamam (OK)” butonuna tıklayın ve oluşturulan .apk dosyasını Android cihazınıza kopyalayıp yükleyin. Hepsi bu kadar.

Simgesini değiştirdiğiniz uygulamalar var mı?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz