Ayın En İyi Uygulamaları (Temmuz 2014)

0
545

AyinUygulamalari

1 ay ne çabuk geçti. Birkaç takipçimiz uygulamalar önerdi ve aralarından seçtiklerimizle beraber bizim seçtiklerimizi karıştırıp bu ay güzel bir liste oluşturduğumuzu düşünüyoruz.

MX Player

Android  kullanıcıları tarafından başarılı bulunan bu uygulamaya bir göz atalım dedik ve gerçekten de dedikleri kadar iyiymiş. Uygulama hangi konuda mı iyi? Video oynatma konusunda en iyilerden bir tanesi olduğunu söyleyebiliriz. Farklı formattaki videoları sorunsuz oynatabilen MX Player altyazıları da destekliyor.

MXPlayer

Biraz detaya girelim. Çok sayıda codec destekleyen bu uygulamayı açınca birkaç özelleştirme yapabileceğiniz klasörlerla karşılaşacaksınız. İstediğiniz videoyu açıp oynatın. Video oynarken arayüzün kullanımını tek kelimeyle mükemmel olarak özetleyebiliriz. Ekranda tek parmağınız ile sesi açıp kapayabilir veya videoda süre geçişleri yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra çimdik hareketiyle videoda yakınlaştırma ve uzaklaştırma yapabilirsiniz. Uygulamayı Müzik Çalar olarak da kullanabilmeniz mümkün. Yapmanız gereken uygulama içerisinden “Ayarlar -> Ses -> Müzik çalar” seçeneğini işaretlemeniz yeterli.

MX Player
MX Player
MX Player Pro
MX Player Pro

 

musiXmatch Music Lyrics Player

Sözlerini merak edip hemen internette aradığımız yabancı bir şarkı dinlemişizdir mutlaka. Bunun için neden zaman kaybedelim ki? musiXmatch Music Lyrics Player, birkaç özelliği bir araya getiriyor. Uygulama aslında bir müzik çalar. Android cihazınızdaki şarkıları çalarken şarkı sözlerini ekranınızda gösteriyor. Ayrıca cihazınızda olmayan herhangi bir şarkıyı arayarak şarkı sözlerine de ulaşabilirsiniz.

 

Shazam ve SoundHound uygulamaları müzik tanıma uygulamalarının en iyileri. musiXmatch Music Lyrics Player uygulamasında müzik tanıma uygulamalarının bir özelliği yer  almakta. Şarkıyı dinleterek ilgili şarkıyı bulabilir ve şarkının tamamını dinleyebilirsiniz.

Gerçekten de bu ayın uygulamaları arasında olmayı hak eden bu uygulama hakkında biraz daha bilgiye sahip olmak isterseniz bu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Musixmatch Music Lyrics Player
Musixmatch Music Lyrics Player

 

Unclouded

Bildiğiniz gibi sitemizde birçok dosya paylaşıyoruz. Bu dosyaların bazıları kaybedilmemesi gerekiyor. Örneğin: Stock romlar. Bu yüzden bilgisayarımız da depolamanın yanı sıra bulut ortamında da bu dosyaları saklıyoruz. Siz de bizim gibi önemli dosyalarınızı bulut ortamında saklıyorsanız bu uygulama size göre.

Uygulama ile bulut hesaplarınızla bağlantı kurarak dosyalarınızla ilgili çeşitli işlemler yapabilirsiniz.

unclouded1 unclouded2

Uygulama şimdilik Dropbox ve Google Drive desteği sunmakta. Uygulamayı yükleyebilmek için bu bağlantıda yer alan Google+ topluluğuna katılmanız gerekmekte ve sonrasında bu bağlantıdan Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

 

Better Open With

Bir örnekle giriş yapalım. Android cihazınızda bir fotoğraf açtığınızda doğal olarak Galeri uygulaması ile açılır. Başka bir fotoğraf uygulaması yüklüyse, fotoğrafınızı hangi uygulamayla açmak istediğinizi seçmenizi ister. Hatta bunu varsayılan olarak ayarlayarak bir daha sormasını engelleyebiliyorsunuz. Malesef bu özellik bundan öteye gitmiyor.

BetterOpenWith1 BetterOpenWith2

Better Open With uygulaması bunu değiştiriyor. Uygulama içerisinden fotoğraflarınızın, müziklerinizin, PDF dosyalarınızın ve diğer birçok dosyalarınızın hangi uygulama ile açılacağını tek bir yerden ayarlayabiliyorsunuz. Ayrıca birlikte aç menüsünde bir uygulama seçmediğinizde süresini değiştirebileceğiniz geri sayım sayacı ile otomatik olarak seçmesini sağlayabiliyorsunuz.

Better open with
Better open with
Developer: Giorgi Dalakishvili
Price: Free

 

Hide pictures – KeepSafe Vault

Bazı fotoğraflarımız vardır ki başkaları tarafından görülmesini istemeyiz, fotoğrafları gizleme ihtiyacı duyarız. Keep Safe fotoğraflarınızı şifre ile koruyor.

KeepSafe1 KeepSafe2

Uygulamaya e-posta adresi tanımlayarak şifrenizi unuttuğunuzda kurtarma işlemi de yapabiliyorsunuz. Fotoğraflarınızı slayt gösterisi olarak oynatabilir, güvenli bir şekilde arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz. Evet, güvenli gönder. Bu seçeneği kullanarak fotoğraflarınızın arkadaşlarınız tarafından sınırlı bir süre görüntüleyebilmesini sağlayabilirsiniz.

 

Locker Master

Gelişmiş bir kilit ekranı uygulaması olan Locker Master’ı, kilit ekranında farklılık isteyenlere kesinlikle öneriyoruz. Doğru kartı bularak veya aslanı kafesinden kurtararak kilit ekranını açabilirsiniz. Bunlar sadece örnekti. Uygulamada onlarca kilit açma teması mevcut ve hepsi birbirinden farklı.

 

Uygulama ile kilit ekranınızdan sizin seçtiğiniz uygulamalara ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca bildirimlerinize de kilit ekranından ulaşabilmeniz mümkün. Bu uygulamaya detaylı olarak daha sonra değineceğiz. O zamana kadar uygulamayı denemenizde fayda var. 🙂

Locker Master- DIY Lock Screen
Locker Master- DIY Lock Screen

Bu ay için seçtiğimiz uygulamalar bunlar. Bu uygulamalar hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz