Ayın En İyi Uygulamaları (Haziran 2014)

0
1062

AyinUygulamalari

Geçtiğimiz ay gözümüze birçok Android uygulaması takıldı. Bu uygulamaların hepsini tek tek denedik. Sonuçta iyi bir liste oluşturduğumuzu düşünüyoruz.

Copy Bubble

Bildiğiniz gibi kopyaladığımız yazılar panoya kopyalanıyor. Peki bu pano nerede? Bazılarımız bu panoya ulaşabilirken bazılarımız ulaşamıyor. Ayrıca bu panonun çok basit olduğunu düşünenlerimiz de var. İşte bu yüzden size Copy Bubble uygulamasını sunuyoruz.

 

Yüzer pencere olarak adlandırılan serbestçe konumlandırabileceğiniz Copy Bubble’ın simgesi ekranınıza yerleşerek kopyaladığınız metinleri sayıyor. Bu simge üzerine dokunarak kopyaladığınız tüm metinlere ulaşabilir, silebilir, bunları herhangi bir uygulama ile paylaşabilir ve bu metinlerden istediğiniz birini “Yapıştır” özelliğinde kullanmak için seçebilirsiniz.

Copy-Bubble1 Copy-Bubble2

Uygulamanın ayarlar sayfasına girdiğinizde otomatik çalışmasını sağlama, yüzer pencereyi gizleme ve durum çubuğu simgesini gizleme gibi ayarları yapabilirsiniz.

Copy Bubble
Copy Bubble
Developer: Diigo
Price: Free

Echo Notification Lockscreen

Echo Notification Lockscreen, size farklı bir ekran kilidi deneyimi sunuyor. Bildirimlerinizi kilit ekranında görüntülemenizin yanı sıra farklı işlevleri de var.

 

Desteklediği diller arasında Türkçe’nin de olması bu uygulamayı bizler için ayrı bir çekici yapıyor. Uygulama ile kilit ekranınızda hangi uygulamalara ait bildirimlerin görüntülenmesini ayarlayabilir, bu bildirimleri kaydırarak kapatabilir veya açabilirsiniz. Ayrıca kilit ekranındaki duvar kağıdını da değiştirebiliyorsunuz.

Echo1 Echo2

Uygulamanın en çok beğendiğimiz bildirimleri kategorize etme özelliği ile bir bildirimi “Dışarı, Ev, İş, Bir Saat, Sabah, Yarın” şeklinde kategorilendirebiliyorsunuz. Peki bu ne işe yarıyor? Ev kategorisini açıklarsak yeterli olacağını düşünüyoruz. Uygulama ayarlarından önceden Ev ağınızı belirliyorsunuz. Dışarıdasınız ve bir bildirimi hatırlamak için “Ev” olarak kategorilendirdiğinizde o bildirim kilit ekranında kayboluyor ve eve gidip ev ağınıza bağlandığınızda o bildirim kilit ekranınızda tekrar görüntülenmeye başlıyor. Gerçekten de güzel bir özellik değil mi?

Echo Kilit ekranında
Echo Kilit ekranında
Developer: Double Labs
Price: Free

Ready Contact List

Android işletim sisteminin “Rehber” özelliği biraz basit kalıyor. Bu sıradanlık size yeterli mi bilmiyoruz ama bizim için yeterli değil. Bu yüzden Ready Contact List uygulamasını listemize aldık.

Ready Contact List uygulamasında kişilerinize ulaşmak çok kolay. Sadece harfi girin ve ulaşmak istediğiniz kişiyi bulmak için kaydırın.

Bir kişiyi seçtiğinizde o kişiyi arayabilir, mesaj gönderebilir, e-posta gönderebilir ve o kişiyle olan randevularınızı görüntüleyebilirsiniz. Daha bitmedi durun, aynı ekrandan seçtiğiniz kişi ile arama kayıtları gibi bilgilerinizin olduğu geçmişinize bakabiliyorsunuz.

Beta aşamasında olan bu uygulamayı yüklemek için önce bu bağlantıyı kullanarak Google Topluluk sayfasına katılın ve sonra uygulamayı yüklemek için bu bağlantıdan Google Play Store’daki sayfasına gidin.

Android L Keyboard

Haziran ayında tanıtılan Android L Geliştirici Önizleme sürümündeki klavye hoşumuza gitmiş ve hatta bu yazımızda bu klavye uygulamasını duyurmuştuk. Bununla ilgili fazla konuşmaya gerek olmadığını düşünüyoruz. Eğer yanlışımız varsa affola.

Android-L-play-store

Çok kısa sürede yüzbinlerce indirilme sayısına ulaşan bu klavyeyi siz neden denemeyesiniz? 🙂

The app was not found in the store. 🙁

1Password

Tüm kimlik bilgilerinize, kredi kartı bilgilerinize, e-posta hesap bilgilerinize, sitelerdeki kullanıcı adı ve şifrelerinize, notlarınıza ve daha size ait birçok bilgiye tek bir şifreyle ulaşmak ister miydiniz? İşte tam size göre bir uygulama.

1Password

Uygulamanın özelliğini e-posta hesabı ile açıklamak istiyoruz. Çoğumuzun birden fazla e-posta hesabı vardır ve farklı şifreler kullanırız. Peki bu şifreleri neden hatırlamak zorunda olalım ki? E-posta bilgilerinizi 1Password uygulamasına kaydedin ve artık unutsanız da bu uygulamadan bu bilgilere ulaşabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey 1Password uygulamasının şifresini hatırlamak. 🙂

Bu uygulamaya her türlü bilgi giriyorum peki nasıl güveneceğim sorusunu duyar gibiyiz. 1Password uygulaması Apple iOS’da popüler olan bir uygulama ve Apple’ın güvenlik konusunda katı kurallarını biliyorsunuzdur. Eee artık güvenip güvenmemek size kalmış. 🙂

Slingshot

Mesajlaşmanın sadece yazı ile mi yapıldığını sanıyorsunuz? Haziran ayında Facebook tarafından eğlenceli bir mesajlaşma yayınlandı: Slingshot. Slingshot uygulamasının Snapchat uygulamasında olduğu gibi fotoğraf ve videolara yazı eklenebiliyor, Vine uygulamasındaki gibi video atlama ve Instgram’daki gibi kısa bir süre video çekme özelliklerine sahip. Kısacası Snapchat, Vine ve Instagram uygulamalarını kullanıyorsanız bu özellikler size hiç yabancı gelmeyecek.

Size gönderilen fotoğraf ve videoları görüntüleyebilmeniz için sizin de karşıdaki kişiye fotoğraf veya video ile cevap vermeniz gerektiğini unutmayın.

The app was not found in the store. 🙁

Bizim karşılaştığımız uygulamaların arasından seçtiklerimiz bunlar. Sizin de beğendiğiniz uygulamalar mı var?  Bize bildirin inceleyelim.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz