Apple, Touch ID iyileştirmelesine sahip iOS 7.1.1 sürümünü yayınladı

0
373

apple

Apple geçtiğimiz saatlerde iOS 7’ye küçük bir güncelleştirme, hata düzeltmeleri ve iyileştirmeler içeren yeni bir güncelleme yayınladı. İyileştirmelerden bir tanesi iPhone 5S cihazlarında yer alan kayıtlı parmak izi taramasını daha iyi hale getirmek için Touch ID performansını artırıyor. Bazı kullanıcılar tarafından Touch ID’nin kayıtlı parmak izlerini tanıma yeteneğinin giderek kötüleştiği rapor edilmişti. Güncelleme ile kullanıcıların yaşadığı bu sorunun giderildiğini umuyoruz.

AppleInsider sitesine göre Apple böyle bir sorunu gidermek için bir yazılım güncellemesi hazırlığında olduğunu daha önceden bildirmişti. Bu yüzden, şaşırtıcı bir özellik taşımıyor. Ayrıca yazılımın sürüm notlarına göre iOS klavyesini daha duyarlı hale getiren bir hata düzeltmesinin yanı sıra VoiceOver kullanıcı erişebilirlik özelliği etkin olduğunda Bluetooth klavye kullanımını etkileyen sorun için de bir düzeltme var.

Cihazınızı güncellemek için Ayarlar menüsünden Yazılım Güncelleme’yi kullanarak kontrol edin veya cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın ve iTunes programını çalıştırın.

Kaynak: Tech Crunch

 

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz