App Cloner ile Uygulamaları Klonlayın!

1
5315

App Cloner ile Android telefonunuzda kullandığınız uygulamaları klonlayarak birden çok hesapla giriş yapabilirsiniz.

Cihazınızdaki uygulamalarda birden çok hesap kullanıyor musunuz?  Örneğin telefonunuzda kullandığınız Facebook uygulamasında bir hesaptan diğerine geçiş yapmak için mevcut hesabınızdan çıkış yapmanız gerekiyor. Ya da severek oynadığınız bir online oyuna birden fazla hesapla giriş yapmak isteyebilirsiniz. Böyle durumlarda yine ilk hesaptan çıkış yapıp diğer hesabınızla tekrar giriş yapmanız gerekiyor. Peki o uygulamadan iki tane olursa?
Buna Android’de uygulama klonlama deniliyor. Yani Facebook, Instagram gibi uygulamalardan aynı cihazda birden fazla olduğunu düşünün. Bu işlemi yapmanın birçok yolu var. Basitce; klonlamak istediğiniz uygulamanın apk dosyasını kopyalayıp dosya yolunun ismini değiştirdiğinizde aynı uygulamadan iki tane olur. Tabi bu işlemi kolayca yapmanızı sağlayan uygulamalar mevcut. Örnek olarak App Cloner uygulamasını verebiliriz.

Şimdi Android’de uygulamaları nasıl klonlayacağınıza geçelim.

Öncelikle App Cloner uygulamasını buradan indirip yükleyin. Google Play Store’da henüz ülkemiz için yayımlanmadığından arayarak bulamazsınız.

  • App Cloner uygulamasını açtığınızda telefonunuzda yüklü olan uygulamaları göreceksiniz. Klonlamak istediğiniz uygulamanın üzerine dokunun.

App Cloner

  • “Name” kısmından klon uygulamaya yeni bir isim verebilirsiniz.
  • Launcher icon bölümünden klon uygulamaya yeni bir simge belirleyebilir ya da asıl uygulama ile karıştırmamak için renk ve düzen olarak değişiklik yapabilirsiniz.
  • Other options bölümünde ise klonladığınız uygulamayla ilgili daha fazla özelleştirme yapabilirsiniz.
  • Tüm özelleştirmeleri yaptıktan sonra √ (onay) işaretine dokunup klonlama işleminin tamamlanmasını bekleyin.

app klon

Bu özellikleri kullanabilmeniz için uygulamanın tam sürümünü satın almanız gerektiğini belirtelim. Yine deneme sürümünde bir uygulamayı sadece birkez klonlayabilirsiniz. Daha fazla klonlama işlemi tam sürümü satın aldığınızda etkinleşecektir. Ayrıca telefonunuzda CyanogenMod rom yüklüyse App Cloner uygulamasını kullanamazsınız. CyanogenMod romlarda bu işlem için Lucky Patcher uygulamasını öneriyorum.

Android telefonunuzda uygulamaları klonladınız mı? Deneyimlerinizi bizimle paylaşın.

 

1 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz