Android’li BlackBerry Priv’in Fiyatı ve Teknik Özellikleri Belli Oldu!

2
341

Android işletim sistemini kullanan BlackBerry firmasının yeni umudu Priv’in resmi fiyatı ve teknik özellikleri açıklandı.

priv-blackberry-460x253

 

Özellikle fiziksel klavyeli cihazlarıyla dikkat çeken BlackBerry, Android işletim sisteminin çıkmasından sonra adeta batmanın eşiğine geldi. Kendi işletim sisteminden vazgeçmeyen BlackBerry bir yerlerde hata yaptığını farketmiş olacak ki Android işletim sistemine sahip teknik özellikleri bakımından göz dolduran yeni Priv modelini tanıttı. Uzun bir ara sessiz kalmasından sonra piyasaya tekrar dönmeye hazırlanan firmanın bu hareketi şaşkınlık yarattı. Yeni telefonuna oldukça önem veren BlackBerry bunu fiyat olarak yansıtmaktan da geri kalmış değil. Cihazın ön yüzünün dokunmatik ekranla kaplı olmasına karşın BlackBerry’nin fiziksel klavyeden hala vazgeçmediğini görüyoruz. Amerika’da sim kartsız versiyonu 750 $ üzerinden satılcak olan Priv Kanada’da ise 949 $ fiyat etiketi ile raflarda yerini alacak.  Ülkemizde ne zaman satışa sunulacağı şuan için belli olmayan BlackBerry Priv’in geldiği taktirde vergileride hesaba katarsak 3.000 TL civarı bir fiyat ile piyasaya sürüleceği tahmin ediliyor.

images (10)

Tasarım olarak oldukça beğenilen BlackBerry Priv’in teknik özellikleri ise şu şekilde:

Snapdragon 808‘den güç alan cihaz 3GB gibi beklentileri rahatça karşılayabilecek RAM taşıyor. 32GB dahili depolama alanına sahip BlackBerry Priv 2TB‘a kadar hafıza kartı destekliyor. Arka yüzünde çift led flashlı 18MP kamera bulunan cihaza ön yüzde 2MP‘lik bir “Selfie” kamerası eşlik ediyor. Android 5.1.1 Lolipop işletim sistemi ile gelecek olan Blackberry Priv 3410 mAH gibi günlük kullanımda yeterli gelebilecek bir pilden güç alıyor. 2560×1440 piksel çözünürlüğe sahip cihazın ekranı 544 ppi gibi oldukça yoğunluğa sahip. 192 gram ağırlığa sahip BlackBerry Priv’in boyu fiziksel klavyesi açıldığında 184 mm geliyor.

BlackBerry ‘nin yeni Priv modelinin fiyatı ve teknik özellikleri bu şekildeydi. BlackBerry’nin bu hamlesi hakında ne düşünüyorsunuz? Sizce Priv, firma için yeni bir kurtarıcı olabilecek mi?

2 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz