Android One Nedir?

0
733

Ülkemizde ilgi gören Android One projesinin ne olduğunu bu yazımızda anlatacağız.

General Mobile şirketinin Android One projesindeki akıllı telefonları olan General Mobile 4G ve General Mobile 5 Plus modelleri özellikleri ve fiyatı ile ülkemizde çok büyük ilgi görüyor.

Bu cihazların çok ilgi görmesinin özellikleri ve fiyatının yanı sıra Google destekli 2 yıl güncelleme garantisi olduğu için. Nexus cihazlarla birlikte Android One projesindeki cihazlara da diğer firmalardan önce en son Android güncellemesi Google tarafından yayımlanmaktadır.

Android One projesi Nexus cihazların dışında düşük özellikli ve uygun fiyatlı cihazlardan oluşur. Böylelikle Nexus cihazlarını alamayan kullanıcılar ve geliştiriciler uygun fiyatlı Android One projesindeki akıllı telefonları alarak hem stock saf Android deneyimine hem de Google destekli 2 yıl güncelleme desteği hakkına sahip oluyorlar. Android One projesindeki cihazlar fiyatı gereği bazı cihazların üretiminde kullanılan malzemeler kalitesiz olup sadece yazılımsal olarak en iyi cihaz olabiliyor. Bir geliştirici Android One projesindeki cihazlardan satın aldığında geliştirici o cihaza açık kaynak kodlu olduğu için rahatlıkla ROM ve Kernel geliştirip cihaza optimize edebilir. Bunun yanı sıra geliştirici CyanogenMod tabanlı romların kaynak kodlarını alıp cihaza rahatlıkla uyarlayabilir.

Samsung, LG, Lenovo gibi firmaların uygun fiyatlı akıllı telefonları yerine Android One projesindeki cihazları satın almanız sizin için daha verimli olacaktır.

Android One projesi kapsamındaki General Mobile akıllı telefonlarını kullanıyor musunuz? Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz