Android Noktası Soru Cevap Bölümüyle Soru Sormak Artık Sosyal!

5
636

Sizlerden gelen yoğun istek üzerine soru cevap bölümümüzü açtık! Bu yazımızda Tekno Bölge Soru Cevap bölümünün sosyal özelliklerine göz atıp nasıl kullanacağınızı inceleyeceğiz.

Uzun zamandır sizlerden gerek sosyal ağ hesaplarımız gerekse sitemiz üzerinizden hem yazılarımız hem de diğer konularda sorular alıyor ve bunlara ekibimiz (özellikle Çağdaş) yanıt vermeye çalışıyoruz.

Ancak zaman içerisinde soru sayısı gittikçe artmaya ve aynı sorular farklı hesaplarda ve yazılarda sorulmaya başladı. Durum böyle olunca hem sorulara cevap vermek için gereken zaman ve emek arttı, hem de bu şekilde devam ederek sadece bir ya da bir kaç kişiye yardımcı olduğumuzu düşünmeye başladık.

Çok sık soru gelen konular ve cihazlarla ilgili konular açmaya çalışsak da bazen cümlelik cevaplarla işler hallolduğundan her soru için konu açamamaya başladık. Tüm sorularınız yanıt verecek yeterli yazar ve yönetici kadromuz da olmadığından tüm bu soru sorma ve cevap verme sürecini herkese daha yararlı olabilecek bir hale getirmemiz gerekliydi.

Bunun tek yolu da bir Soru Cevap sistemi kullanmak olabilirdi.

Bir süredir bir soru cevap sistemini sitemiz üzerinde test ediyoruz ve sonunda sitemizin kapsamı, gereksinimlerini sağlayacak şekilde uyarlayarak Tekno Bölge Soru Cevap sistemini kullanımınıza açtık.

Tekno Bölge Soru Cevap Sistemine Ulaşmak İçin Tıklayın

 

Kullanıcı Kaydı ve Giriş

Şimdiye kadar sizlerden yorum yazmak dışında kayıt olmanızı veya giriş yapmanızı istemedik. Kullanıcılarımıza form doldurtmak da hoşumuza gitmiyor. Bunun için Tekno Bölge Soru Cevap Sistemi’ni de bu kapsamda hazırladık.

Android kullandığınıza göre bir Google hesabınız o yoksa da bir Facebook hesabınız vardır diye düşünüyoruz. Hatta cihazınız üzerinde muhtemelen tarayıcınızla girişte yapmışsınızdır. O zaman kayıt işleminizi de iki tıklamayla halledebilirsiniz.

Soru sormak ya da cevap yazmak gibi kullanıcı girişi isteyen bir yerde karşınıza aşağıdaki kutucuk çıkacak, ardından herhangi bir sosyal ağı seçerek Tekno Bölge hesabınızı oluşturabilirsiniz.

sorucevap1-1

 

Soru Sorma

Sorunuzu sormak için “Soru Sor” butonuna basabilirsiniz. Sizden, soru başlığı, kategorisi ve birkaç etiket isteyeceğiz. Bunun nedeni benzer soruları bulmak ve ileride biri arama yaptığında sorunuza verilecek cevapları kolaylıkla görebilmesini sağlamak.

sorucevap2

Cevapla, Oyla, Takip Et

sorucevap3

Sorunuzu yayınladıktan sonra cevabını başka yerden bulursanız diye kendiniz de cevap verebilirsiniz.

Soruları ve cevapları olumlu ya da olumsuz (yukarı ya da aşağı) oylayabilirsiniz. Bu sayede sizin de merak ettiğiniz soruları üstelere taşıyarak daha kolay cevap verilmesini sağlayabilirsiniz.

Ayrıca soruları, kişileri, kategorileri takip de edebilirsiniz.

Takip ettiğiniz ve abone olduğunuz öğelerle ilgili panelinizde bildirimler görürsünüz. Ayrıca panelden takip ettiğiniz kişiler ve sizi takip edenlere de ulaşabilirsiniz.

Profiller

sorucevap4

Kişilerin profil resimlerine tıklayarak Soru Cevap bölümü aktivitelerinin yer aldığı profil sayfalarına ulaşabilirsiniz.

sorucevap5

Takip ettiğiniz kişileri de buradan görüp tek tıkla profillerine ulaşabilirsiniz.

Popülerlik Puanları

Sorma, cevap verme, en iyi cevap seçilme gibi etkinliklerinizde popülerlik puanı kazanırsınız.

Sistemimizdeki soru ve cevap sayısı arttıkça popülerlik puanı yüksek kullanıcılarımıza süprizler yapmayı planlıyoruz.

Kategori ve Etiketler

Soruları, ilgi alanlarına göre kategorilenmiş ve etketlenmiş olarak bulabileceğiniz gibi, etiket ve kategorileri de takip edebilirsiniz.

sorucevap9

En İyi Cevaplar ve Çözülen Sorular

sorucevap6

 

Sorunuza cevabınızı aldıktan sonra cevaplar arasından en iyi cevabı “En İyi Cevap Olarak Seç” seçeneğiyle işaretlemelisiniz. Bu sayede ilgili cevap en üste alınır ve ilgili üyeye popülerlik puanı verilir. Ayrıca sorunuz da Çözüldü olarak işaretlenir. Yaşasın! İşte bu kadar kolay.

Bildirimler

Sorunuza cevap verildi, sorunuz düzenledi, cevabınız en iyi cevap seçildi bir sürü olayı takip edebileceğiniz tek bir merkez yönetim panelinizdeki bildirim merkezi.

sorucevap7

 

Sonuç

Bu güzel sistem umarım sizin aklınıza takılan sorulara daha kolay yanıt bulmanıza yardımcı olurken bizim de daha çok kullanıcıya ulaşmamıza vesile olur ve ülkemizde “bilinçli akıllı cihaz kullanıcısı” sayısını arttırarak herkesin cihazından olabilecek en iyi verimi almasını sağlar.

Sistem çok yeni olduğundan henüz hataları çıkabilecek olsa da en kısa sırada çözmeye çalışacağız.

Tekno Bölge Soru Cevap Sistemine Ulaşmak İçin Tıklayın

 

5 YORUM

  1. Salam Azerbaycannan Umid
    Benin telefonum s4 mini duos benin telefonumda sarkilarin bir kismi oynatilmiyor
    UZGUNUZ musik calar bu dosya turunu desteklemiyor yaziyor . Basqa player yukluyorom yinede oynatmiyor bazilarini yariya kadar oynatiyor bazi vidyolarda boyle olmus soruma cevap verirseniz cok sevinirim

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz