Android N’de Önemli Bir Açık Keşfedildi!

0
552

Android N geliştirici önizleme sürümünde karşılaşılan açık, şifrelerinizin başka kullanıcılar tarafından fark edilmesine neden oluyor.

Android N tanıtım tarihine kadar geliştirici önizleme sürümlerini yayımlamaya devam eden Google, bu sürümlerde yeni özellikleri kullanıcıların hizmetine sunup karşılaşılan hataları düzeltiyor. Yayımlanan son geliştirici önizleme sürümünde bu hatalardan biriyle karşılaştık.

ap_resize (1)

LastPass ve Authy Android cihazınızda şifrelerinizi kaydedip tekrar hatırlamanızı sağlayan başarılı uygulamalardan. Ancak Android N ikinci geliştirici önizleme sürümünde kullanıcılar, son uygulamalar menüsünde bu iki uygulamanın kayıtlı şifreleri gösterdiğini farkettiler. Aslında Android N Beta sürümündeki bu açığın daha önce Google’a burada birkaç defa bildirildiği görüyoruz. Ancak tüm uyarılara rağmen Android işletim sisteminde var olan açık kapatılmamış. Bu hata Google’a bildirildiğinde mehtemelen Android N henüz geliştirilmeye başlanmıştı. Aradan geçen uzun sürede Google’ın güvenlik uygulamalarında karşılaşılan bu hatayı neden düzeltmediği de merak konusu. Şimdilik bazı uygulamalarda karşılaşılan bu açığı umarız ki Google, Android N sürümünün tanıtım tarihine kadar kapatmayı başarır.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz