Android N Kilit Ekranında Hızlı Cevap Özelliği Nasıl Kullanılır?

0
6023

Android N ile artık mesajlara daha hızlı hızlı cevap verebileceksiniz. Peki bunu nasıl yapacağınızı biliyor musunuz?

Geçtiğimiz gün yayımlanan Android N ikinci geliştirici önizleme sürümü ile gelen yeni özelliklerden bahsetmiştik. Bunlardan birisi de WhatsApp gibi mesajlaşma uygulamalarından tanıdığımız cep telefonunuza gelen mesajlara hızlı cevap verme özelliği olarak tanıtıldı.

Android N ile birlikte kilit akranında Messenger veya Hangoust gibi uygulamalardan aldığınız mesajları artık o uygulamayı açmadan cevaplayabileceksiniz. Bunu kilit ekranında gelen mesaj bildirimine dokunup aşağı doğru çektiğinizde açılan kutucuğa mesajınızı yazarak yapabilirsiniz.

Ancak bazı durumlarda mesajlara hızlı cevap verme özelliği çalışmayabilir. Bunun sebebi kilit akranında oluşturduğunuz güvenlikten kaynaklanıyor. Yani siz kilit seçeneği olarak desen veya güvenlik şifresi gibi bir seçenek belirlerseniz, kilit ekranında gösterilecek bildirimleri de otomatik olarak kapatmış olursunuz. Bu durumda mesaj bildirimlerini kilit ekranında görüntüleyemeceğiniz gibi mesajlara hızlı cevap verme özelliğini de kullanamazsınız. Bunu kilit ekranı için güvenlik belirlerken küçük bir işlemle çözebilmeniz mümkün. Ayarlar>Kilit Ekranı adımlarını izleyip bir kilit seçeneği belirledikten sonra “Cihazınız kilitliyken bildirimlerin nasıl gösterilmesini istersiniz?” sorgusuna “Bildirim içeriğinin tamamını göster” seçeneğini işaretlemeniz gerekiyor.

Android N hızlı cevap
Kilit Ekranı Bildirim İçeriği Sorgusu

Böylelikle uygulamalardan gelen mesajları kilit ekranında görebilir ve anında cevap verebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Android N ile gelen hızlı cevap özelliğini beğendiniz mi?

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz