Android İçin En İyi Dosya Yöneticileri

0
1394

Android telefon ve tabletinizde kullanabileceğiniz en iyi Dosya Yöneticisi uygulamalarını sizin için bu yazımızda paylaşıyoruz.

Android işletim sisteminin en üstün yeteneklerinden olan “Dosya sistemine erişim” özelliği ile depolama alanınızda her türlü dosyayı yönetebilirsiniz. Çoğu üreticiler duyurduğu cihazların içinde temel Dosya Yöneticisi işlevlerini sunan uygulamalarını ön yüklü olarak eklenmektedir. Fakat ne kadar cihazlarımız da ön yüklü Dosya Yöneticisi gelsede bazen daha gelişmiş farklı özelliklere sahip Dosya Yöneticisi uygulamalarına ihtiyaç duyuyoruz. En iyi Dosya Yöneticisi uygulamalarını sizin için paylaşacağız. Hadi başlayalım.

Es Dosya Yöneticisi:

Google Play Store da en gelişmiş Dosya Yöneticisidir. Ücretsiz olarak indirebileceğiniz bu uygulama ile dosya silme, taşıma ve kopyalama gibi temel işlevleri yapabilir, dosyalarınızı gizleyebilir, Wifi bağlantısı ile hızlı bir şekilde çevrenizdekilere dosyalarınızı gönderebilir, diğer cihazların Dosya sistemine bluetooth ile bağlanabilir, uygulamalarınızı APK olarak gönderebilir, depolama alanınızda gereksiz dosyaları bularak boş alan açabilir, metin dosyalarınızı açabilir, zip ve rar gibi sıkıştırılmış dosyaları açabilir veya oluşturabilir, rootlu cihaz kullanıyorsanız sistem dosyalarını yönetebilir ve daha fazla şeyi yapabilirsiniz.

Bu uygulama Android 4.0 ve üstü sürümleri desteklemektedir.

Es Dosya Yöneticisi uygulamasını Google Play Store üzerinden indirmek için tıklayın

ES Dosya Yöneticisi - 1

ES Dosya Yöneticisi - 2

 

 

 

Rar For Android:

Windows da popüler olan winrar uygulamasının Android versiyonu ile Android cihazınızda temel Dosya Yöneticisi işlevlerini yapabilir ve gelişmiş özelliklere sahip zip, rar gibi sıkıştırma dosyalarını yönetebilirsiniz.

Bu uygulama Android 4.0.3 ve sürümleri desteklemektedir.

Rar For Android uygulamasını Google Play Store üzerinden indirmek için tıklayın

RAR for Android - 1 RAR for Android - 2

 

 

 

 

Root Explorer:

Bu Dosya Yöneticisi rootlu Android cihazlar için geliştirilmiştir. Sistem dosyalarınızı yönetebileceğiniz bu uygulamayı Google Play Store üzerinden 9.27 TL karşılığında satın alabilirsiniz.

Bu uygulama Android 2.3 ve üstü sürümleri desteklemektedir.

Root Explorer uygulamasını Google Play Store üzerinden indirmek için tıklayın

Root Explorer - 1

Root Explorer - 2

 

Dosya Yöneticisi:

Basit ve kullanıșlı bir dosya yöneticisi kullanmak istiyorsanız bu uygulama tam size göre diyebiliriz.

Bu uygulamanın desteği cihaza göre değişmektedir.

Dosya Yöneticisi uygulamasını Google Play Store üzerinden indirmek için tıklayın

Dosya Yöneticisi

 

 

 

X-plore:

2000 – 2010 yıllarında Nokia’ın popüler işletim sistemi olan Symbian işletim sisteminde en iyi Dosya Yöneticisi uygulamasının Android versiyonudur. Bu uygulama da Es Dosya Yöneticisi gibi gelişmiş özelliklere sahiptir.

Bu uygulama Android 2.3.3 ve üstü sürümleri desteklemektedir.

X-plore uygulamasını Google Play Store üzerinden indirmek için tıklayın

 

 

X-plore

Android cihazınızda hangi dosya yöneticisi uygulamasını kullanıyorsunuz?