Android İçin En İyi 5 Fotoğrafçılık Uygulaması

0
11539

Mobil cihazınızla daha iyi fotoğraf çekmek için bu uygulamaları kullanın!

Akıllı telefon kameraları her yeni modelde daha da gelişiyor. Elbette bu gelişme profesyonel kameralar kadar kaliteli görüntü sunmasa da, mobil cihazınızda işlevsel uygulamalar kullanarak daha etkileyici fotoğraflar çekebilirsiniz. Bu konuda Android telefonunuz ile çektiğiniz fotoğrafları düzenleyebileceğiniz uygulamaları bir araya topladık.

Adobe Photoshop Lightroom

adobe-lightroom-mobile-5

Adobe tarafından mobil platformlar için geliştirilen Adobe Photoshop Lightroom ile çektiğiniz fotoğraflara estetik bir görünüm kazandırın. 40’tan fazla hazır ayar, Photoshop Fix, vinyet gibi araçları bulunan uygulama profesyonel fotoğraf düzenleme programları ile yarışabilecek türden yeteneklere sahip.

PicSay Pro

picsay

Gün içerisinde yakaladığınız özel anları daha eğlenceli hale getiren PicSay uygulaması, fotoğraflarınızı çeşitli çıkartmalarla süslemenizi sağlıyor. Birçok efekt ve düzeltme araçlarına sahip olan uygulama, basit kullanıcı arayüzüyle tüm bunları daha kolay yapmanızı sağlıyor. Uygulamanın tüm özelliklerini kullanabilmeniz için “Pro” sürümünü satın almanız gerektiğini de belirtelim.

PicSay - Photo Editor
PicSay - Photo Editor
Developer: Shinycore
Price: Free
PicSay Pro - Photo Editor
PicSay Pro - Photo Editor
Developer: Shinycore
Price: ₺8,95

Photo Editor By Aviary

aviary

Aviary fotoğraf düzenleme uygulaması temel olarak bu konudaki görevini daha hızlı gerçekleştirmek için tasarlanmış. Giriş bölümünde cihazınızdaki fotoğrafları seçip açılan düzenleme bölümünde hızlıca ayarlamalar yapabileceğiniz uygulama ile isterseniz, bu görüntüleri sosyal ağ ile kendi profilinizde paylaşabilirsiniz. Bu yönüyle Instagram gibi sosyal platformlar ile benzerlik gösteren uygulama, ek olarak daha ileri düzeyde fotoğraf düzenleme imkanı sunuyor. Fotoğraflarınıza ekleyebileceğiniz birçok efekt, çerçeve ve çıkartmaya ilave olarak yer alan kaplama araçlarıyla, bu işe sanatsal yönden de hakim olabilirsiniz.

Photo Editor by Aviary
Photo Editor by Aviary
Developer: Aviary, Inc.
Price: Free

Google Fotoğraflar

googlephotos

Birçok üretici tarafından Android cihazlarda kullanıcılara sunulan Google Fotoğraflar uygulaması, fotoğraf düzenlemeden çok bu fotoğraflarınızı kaydetmenizi sağlıyor. Hatta daha önce Google hesabınız ile senkronize olarak çalışan uygulama ile fotoğraflarınızı nasıl sınırsız olarak yedekleyebileceğinizi size burada aktarmıştık. Google Fotoğraflar’da yedeklemeye ek olarak basit birkaç düzenleme aracı yer alsa da bunların daha fazla geliştirilmesi gerektiğini belirtelim.

Google Fotoğraflar
Google Fotoğraflar
Developer: Google LLC
Price: Free

Pixlr

Pixlr

Autodesk tarafından Android platformu için geliştirilen Pixlr uygulaması, gerçekçi efekt ve katmanlarla fotoğraflarınızı daha profesyonel bir şekilde düzenlemenize olanak sağlıyor. Birçok kolaj seçeneği ile gelen Pixlr, sosyal ağlarda paylaşacağınız fotoğraflar için ideal bir düzenleme uygulaması.

Pixlr – Free Photo Editor
Pixlr – Free Photo Editor
Developer: Inmagine Lab
Price: Free

Siz de akıllı telefonunuzda fotoğraf düzenleme için kullandığınız uygulamaları bizimle paylaşabilirsiniz.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz