Android cihazınızdaki kişileri Google’a yedekleyin!

2
615

Google

Şimdiye kadar kişilerinizi cihaz hafızasına kaydettiniz. Peki Google hesabınıza yedekleyerek her yerden ulaşabileceğinizi biliyor muydunuz?

Çevreniz genişse rehberinizdeki kişilerin sayısı sim kartınıza sığmayacaktır. Cihazınıza sürekli rom yüklüyorsanız, cihaz hafızasını sıfırlıyorsunuzdur. Dolayısıyla rehberinizdeki kişiler silinecektir. Tabi yedeklediyseniz durum başka. Hangi dosyanız olursa olsun her zaman bir yedeğiniz olsun. Elektronik cihazlar kullanıyoruz ve bu cihazlara her şey olabilir.

Android cihazlarımıza bir kişi kaydederken Google seçeneği de var. Ancak çoğumuz kişilerimizi kaydederken Google’ı seçmiyoruz. Peki cihaz hafızasındaki kişilerimizi nasıl Google’a taşıyacağız? Tek tek uğraşacak mıyız? Hayır.

Öncelikle cihazınızdan Ayarlar -> Hesaplar’a gidip Hesaplar’dan Google’ı seçin.

Kişi Yedekle 1

Google hesabınızı seçip Senkr Rehber seçeneğini etkinleştirin ve senkronizasyon işleminin tamamlanmasını bekleyin.
Kişi Yedekle 2

Peki Google’da kişilerinize nasıl ulaşacaksınız? Google’da kişilerinize ulaşabilmek için bilgisayarınızdan Gmail hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Gmail hesabınıza giriş yaptıktan sonra sol taraftan Gmail yazısına tıklayıp açılır menüden “Rehber” seçeneğine tıklamanız yeterli. Görsel olarak isterseniz, aşağıdaki görüntü işinize yarayacaktır.

Gmail Kişiler

Açılan ekranda tüm kişilerinizi görüyor olmanız gerekmektedir. Buradan kişilerinizi de düzenleyebilirsiniz. İsimleri, numaraları değiştirebilir, kişilerinize fotoğraflar, e-posta adresleri, notlar ekleyebilir ve daha birçok işlem yapabilirsiniz. Ayrıca buradan kişileri silebilmeniz de mümkün.

Kişilerinizi başarılı bir şekilde yedekleyebildiniz mi? Kişilerinizi yedeklemek için herhangi bir uygulama kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız, bu uygulamaları yorum olarak belirtirseniz sitemizi takip eden arkadaşlarımız için de yararlı olabilecektir.

2 YORUM

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz
İsminizi giriniz